51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Super Rally, Terenowe

Emocjonujący rok z Gepa Logistics Super Rally

Fot. Łukasz Łazarz

Sezon cross country 2017 rozpoczął się już w styczniu na pisakach w Bukownie, gdzie wystartowali fighterzy, którym nie straszny był mróz i ciężki teren oraz walka do ostatniego tchu. Początek marca to wizyta w niezwykle gościnnej gminie i mieście Oława ze spektakularnym startem honorowym z samego Rynku z szybkimi i wymagającymi odcinkami w dolnośląskim krajobrazie. Kwietniowa runda, w samym sercu Tatr, lubiana ze względu na górskie trasy, dała się zawodnikom we znaki niską temperaturą i pokrywą śnieżną sięgającą 1,5 metra!

Maj w Morawicy i na torze motocrossowym BKM w Dębskiej Woli pozwolił dosłownie i w przenośni rozwinąć załogom skrzydła – loty sięgały kilkudziesięciu metrów, a spektakularne umiejętności kierowców oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Runda w Mielniku to najszybsza, najdłuższa i najdalej położona lokalizacja na mapie Super Rally, bo aż na ścianie wschodniej. Czerwcowa pogoda, wręcz wymarzona na biwak w bazie, tuż nad rzeką Bug, była miłym rozpoczęciem wakacji. Pod koniec lipca spotkaliśmy się u legendarnego Sołtysa w sławnym Wąchocku przy klasztorze Cystersów. Wymagające techniczne odcinki i błotne pułapki wymagały od kierowców koncentracji w 100 procentach.

Wrześniowa edycja w basku fleszy przy MultiClubie 139 było wyzwaniem nie tylko na bardzo lubianych przez zawodników trasach cross country, ale również na parkiecie podczas „odcinka nocnego” w klubie. Działoszyn, trzecie po Oławie i Mielniku nowe miejsce z rajdowym potencjałem i wodną niespodzianką, gdzie na mokrej trawie trzeba było wygasić emocje. I na koniec, październikowa runda Moto-Ar Edition w Stąporkowie, decydująca o klasyfikacji końcowej sezonu 2017, zgromadziła na mecie wytrwałych i najszybszych oraz tych, którym sprzyjało szczęście.

Tradycyjnie już zamkniecie sezonu miało miejsce podczas listopadowego epilogu w Święto Niepodległości w klubie Hotelu Bania z bazą przy Kotelnicy Białczanskiej. Zostali uhonorowani Mistrzowie i Wicemistrzowie sezonu Gepa Logistics Super Rally 2017, Mistrzowie i Wicemistrzowie Can-Am Super Rally 2017, jak również zwycięzcy epilogu Gepa Logistics Super Rally – gmina Bukowina Tatrzańska.

Najszybszym kierowcą Super Rally 2017 został Nicolas Retat, tytuł najszybszego Can-amowca Super Rally 2017 otrzymał Marcin Wilkołek, najszybszą załogą samochodową Super Rally 2017 zostali: Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk. Najsympatyczniejszą załogą Super Rally 2017 ogłoszone zostało małżeństwo: Agnieszka i Dariusz Skubis.

Dziękujemy naszym Sponsorom: Gepa Logistics, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils – Rock Oil Polska, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Tombet.

Już teraz zachęcamy do zapisów na marcową rundę Super Rally w gminie i mieście Oława! W 2018 czeka nas wiele niespodzianek i nowości, m.in. edycja Super Rally 77!

MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE GEPA LOGISTICS SUPER RALLY 2017:

Klasa Moto
1. Andrzej Biały
2. Patryk Gawlas
3. Konrad Grudzień

Klasa Quad 2×4
1. Przemysław Dąbek
2. Dawid Obarzanek
3. Mirosław Wojnowski

Klasa Quad 4×4
1. Marcin Wilkołek
2. Adam Krysiak
3. Wojciech Łokieć

Klasa SSV
1. Xavier Retat / Daniel Krzyszpin
2. Waldemar Grudzień / Ernest Grudzień
3. Denis Retat / Mariusz Budzisz

Klasa SSV Turbo
1.Łukasz Łach
2. Nicolas Retat / Mateusz Rozkosz
3. Marek Kubiczek / Damian Gacek

Klasa Sport do 150 KM
1. Konrad Gola / Anna Gola
2. Beata Zuchora / Bartłomiej Wawrytko
3. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy

Klasa Sport pow. 150 KM
1. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
2. Wojciech Kłak / Dawid Patruś
3. Maciek Czarniecki / Sławomir Krzymianowski

Klasa Super Sport do 150 KM
1. Mariusz Jeziorski / Przemysław Krzak
2. Dariusz Skubis / Agnieszka Skubis
3. Grzegorz Pawlak / Marcin Wierzchoń

Klasa Super Sport pow. 150 KM
1. Robert Obroślak / Andrzej Boguń
2. Robert Biały / Piotr Jaworski
3. Marcin Proszkowski / Arkadiusz Gadziała

MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE CAN-AM SUPER RALLY 2017:

Klasa Quad 4×4
1.  Marcin Wilkołek
2. Adam Krysiak
3. Tomasz Gwóźdź

Klasa SSV
1.Łukasz Łach
2. Marek Kubiczek / Damian Gacek
3. Piotr Adamczyk / Arkadiusz Plata
Do Góry