Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020

Pierwsza piątkowa pętla przyniosła wiele zwrotów akcji, które są kwintesencją Rajdu Monte – Carlo. Na prowadzeniu jest Elfyn Evans. Poważny wypadek miał Ott Tanak, z trasy wypadł również Gus Greensmith.

Otwierający dzień odcinek specjalny na swoje konto zapisał Elfyn Evans. Debiutant za kierownicą Toyoty Yaris WRC wypracował 2,1 s przewagi nad drugim w tabeli Sebastienem Loebem. Podium uzupełnił Ott Tanak (+5,2s), który na tym odcinku miał obrót. Czwarte miejsce dla Sebastiena Ogiera (+8,4s), a piątą lokatę wywalczył Esapekka Lappi. (+13,6s).

Oczywiście nie jest łatwo z bardzo zmienną przyczepnością, ale wszystko działa dobrze, notatki są dobre, więc jest w porządku” – mówił za metą odcinka Elfyn Evans.

Było dobrze, biorąc pod uwagę warunki, które mieliśmy czas nie jest zły, ponieważ mieliśmy dużo brudu na drodze” – komentował Loeb.

Drugi odcinek specjalny OS4 SAINT-CLÉMENT – FREISSINIÈRES 1 również wygrał Evans. Za nim uplasował się Thierry Neuville (+3,4s), oczko niżej w klasyfikacji odcinka dojechał Sebastien Ogier (+5,5s). Czwarty na mecie zameldował się Sebastien Loeb (+36,9s), a w czołowej piątce zobaczyliśmy jeszcze Esapekka Lappiego (+1:08,8s). Z walki odpadł Ott Tanak na skutek poważnego wypadku. Załogę przetransportowano do szpitala na rutynowe badania lekarskie.

W tej chwili są bardzo czyste odcinki asfaltowe, więc jest to trochę przyjemniejsze. Mam nadzieję, że Ott jest cały. Był to bardzo szybki odcinek, a on uderzył z dużą siłą” – mówił Ogier.

“Jesteśmy zbyt wolni, ale teraz nie mogę zrobić nic więcej. Musimy naciskać” – relacjonował za metą Esapekka Lappi, który stracił ponad minutę.

Elfyn Evans zakończył poranną pętlę trzecim zwycięstwem z rzędu. Na drugie miejsce na odcinku specjalnym wskoczył Sebastien Ogier (+4,2s), na trzeciej pozycji dojechał Thierry Neuville (+5,5s), dalej na mecie z czwartym rezultatem przyjechał Sebastien Loeb (+11,5s), a za nim znalazł się Kalle Rovanpera (+21,2s).

Po pięciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Elfyn Evans, drugie miejsce dla Thierrego Neuville’a (+8,9s), trzeci jest Sebastien Ogier (+9,7s), czwarty Sebastien Loeb (+48,4s), piaty Esapekka Lappi (+1:29,9s). szósty Kalle Rovanpera (+1:54,5s), siódmy Teemu Suninen (+10:58,8s)

Fot. Jaanus Ree
Do Góry