4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
next arrow
Slider

Kategoria: WRC

Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty

Ostatni sobotni odcinek specjalny wygrał Thierry Neuville. Belg wypracował 4,6 sekundy przewagi nad Elfynem Evansem i blisko dziesięć sekund nad trzecim Sebastienem Ogierem (+9,5s)

Tak na mecie opowiadał Thierry – “Bardzo się starałem, jest ślisko i nie sądzę, żebym mógł zrobić coś lepszego” . Na dalszych pozycjach czwarty czas wywalczył Esapekka Lappi (+11,5s), a piątą lokatę zajął Kalle Rovanpera (+17,8s).

W klasyfikacji generalnej przed ostatnim dniem Rajdu Monte – Carlo, Elfyn Evans ma 4,9s przewagi nad drugim Sebastienem Ogierem. Trzecie miejsce zajmuje Thierry Neuville, który odrobił dużo czasu do rywali i aktualnie traci tylko (+6,4s) do lidera. Na czwartej pozycji z dużo większą różnicą do czołówki plasuje się Sebastien Loeb (+2:24,3s)