Rajd Australii 2019 odwołany!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!
Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Elfyn Evans łączony z Toyotą

Portal Autosport.com powołując się na swoje źródła wspomina o rozmowach Elfyna Evansa z zespołem Toyoty. Wcześniejsze doniesienia dotyczące kontraktu Otta Tanaka z Hyundaiem okazały się słuszne. Czy będzie tak tym razem?

Spekulacje na temat przyszłorocznego składu Toyoty nabierają rozpędu. Po odejściu rajdowego mistrza świata i dość niepewnej przyszłości Latvali i Meeke’a z japońskim zespołem łączone są różne nazwiska.

Sebastien Ogier mógłby zająć pozycję “Titanaka”, ale wspomina się o zapisach w kontrakcie Seba, które utrudniają zmianę zespołu. Niektóre źródła w tym sam Twitter Thierrego Neuville’a z lokalizacją, mogą potwierdzać rozmowy Belga z Tommim Makinenem. Do tej dość długiej listy dołączył Elfyn Evans, który podobno także był na rozmowie w sprawie przyszłości. Walijczyk po nawiązaniu współpracy z Toyotą rywalizowałby w WRC po raz pierwszy w swojej karierze w innym samochodzie niż Ford.

Szef M-Sport Ford World Rally Team mówi, że będzie zabiegał o uwagę Evansa – “Pracujemy z Elfynem od długiego czasu. Malcolm Wilson zainwestował w Evansa bardzo dużo i niechętnie patrzymy na jego odejście. Jesteśmy gotowi do walki, tak jak to tylko możliwe. Myślę, że to dość powszechna wiedza, że być może nie mamy takich zasobów jak inne zespoły, ale zrobimy wszystko co możliwe. Chcielibyśmy zatrzymać Evansa i wygrać z nim w przyszłym roku więcej rajdów. Musimy być świadomi, że jesteśmy prywatnym zespołem w środowisku komercyjnym” – podsumował Richard Millener
Do Góry