FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
Rajd Szwecji 2020 – dzień dla Evansa. Kłopoty Latvali
Rajd Szwecji 2020 – pierwszy oes odwołany
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Elfyn Evans chce wygrywać na każdej nawierzchni

Elfyn Evans w nowym zespole – Toyota Gazoo Racing WRC pokazał dobre tempo już w trakcie swojego debiutu. Walijczyk uważa, że rajdy szutrowe będą bardziej wiarygodnym wskaźnikiem dla jego prędkości.

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata wydaje się pierwszym ważnym sprawdzianem dla Evansa. Wymagające warunki na odcinkach specjalnych oraz kontakt z luźną nawierzchnią w trakcie rywalizacji są podstawą do nieco bardziej wiarygodnych analiz tempa Elfyna. Chociaż ze względu na niespotykaną od wielu lat w Szwecji tak ciepłą pogodę, “zimowy klasyk” może być pełen niespodzianek.

Elfyn Evans jest zadowolony z testów, jakie przeprowadził zespół – “Na początku było trochę śniegu, później pojawił się szuter, co może być bardziej reprezentatywne dla tego, co zobaczymy w trakcie wydarzenia. Wyczucie samochodu było dobre, więc nie mogę doczekać się rajdu” – komentuje Evans.

“Monte poszło dobrze i miałem na prawdę dobre odczucia z samochodu. Czułem się w nim komfortowo, a to jest bardzo ważne, gdy mocno naciskasz. Dawało to dużą pewność siebie. Ale większość mistrzostw jest na luźnej nawierzchni, więc na tym musimy skoncentrować się. Myślę, że pokazaliśmy w ubiegłym roku, jesteśmy gotowi wygrywać rajdy na każdej nawierzchni i taki jest cel na ten rok” – podsumował Elfyn Evans.

Źródło: WRC.com

Fot. Jaanus Ree
Do Góry