57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Ekolodzy zmieniają trasę Rajdu Spalskiego

Ze względu na protest ekologów poparty pismem od Zespołu Parków Krajobrazowych Wojdewództwa Łódzkiego, Automobilklub Tomaszowski został zmuszony do zmiany trasy Soltrade Premio 1. Rajdu Spalskiego, który ruszy już w ten weekend. Organizator został postawiony w bardzo trudnej sytuacji na 2 dni przed startem imprezy, ale na szczęście udało się wytyczyć nową trasę bez szkody dla uczestników.

Spornym fragmentem okazał się 3,6-kilometrowy OS Spała leżący na terenie chronionego Spalskiego Parku Krajobrazowego. Przez tę próbę sportową został zarządzony wolny przejazd. Zawodnicy nie stracą jednak kilometrów oesowych, a nawet zyskają. Działacze AK Tomaszowskiego w ekspresowym tempie porozumieli się z lokalnymi władzami i włączyli do programu rajdu 5-kilometrowy OS Feliksów, ostatnio wykorzystany poczas 33. Rajdu Prząśniczka w 2013 r.

– Bardzo przepraszam wszystkich zawodników i kibiców za zmianę trasy w ostatniej chwili, ale sami zostaliśmy mocno zaskoczeni – powiedział Mirosław Kister, prezes AK Tomaszowskiego. – Mamy jednak nadzieję, że włączony do programu dłuższy OS Feliksów jakoś zrekompensuje stratę kultowej próby ze Spały do Ciebłowic, który miał być bazą każdej edycji Rajdu Spalskiego.

W ten weekend w Soltrade Premio 1. Rajdzie Spalskim rozpoczynającym Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego i Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w Super KJS wystartuje 28 załóg, 16 w Rajdzie Okręgowym i 12 w Super KJS. Zawodnicy w RO podczas trzech pętli pokonają łącznie 33,6 km oesowych. Uczestnicy SKJS jadą po tych samych próbach skróconych od startu do 3 km, dając 18 km oesowych. Więcej informacji o Soltrade Premio 1. Rajdzie Spalskim można znaleźć na oficjalnej stronie rajdu oraz w naszym dziale RSMŚOŁ.
Do Góry