EcoSnowTrophy: Prusak drugi, Nytko szósty

Zakończył się włoski rajd EcoSnowTrophy, pierwszy etap FIA Alternative Energies Cup. Polsko-francuska para Artur Prusak i Thierry Benchetrit (Toyota Prius) ukończyła go dziewięć punktów za Włochami, podczas gdy wygrali Nicola Ventura i Guido Guerrini (Abarth 500). Szóste miejsce zajęli Łukasz i Piotr Nytko, jadący w barwach serwisu Rajdy24, którzy jechali Toyotą Yaris, zajmując także trzecie miejsce w klasie Hybrid.

Baza rajdu znajdowała się w Fiero di Primiero, a długość zawodów wynosiła 357 kilometrów. Obejmowały dziewięć prób na regularność i sześć odcinków specjalnych, które nie były brane pod uwagę w klasyfikacji pucharowej. W piątek odbyły się trzy próby na regularność. 

– Udało nam się wygrać drugą próbę i ukończyć trzecią na drugim miejscu – powiedział Łukasz Nytko. – Zawody były połączone z sobotnim konkursem historycznym, a organizatorowi zdarzyło się zamieszanie, które spowodowało błędy w pomiarach. Nasze czasy były gorsze o pięć sekund i otrzymaliśmy dużo punktów karnych. Jesteśmy zadowoleni z naszego występu, ponieważ zajęliśmy trzecie miejsce w naszej klasie z trzema punktami w cyklu. W marcu wyścig odbędzie się w Monte Carlo.