57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Dzień kobiet w FIA ERC

fot. FIA ERC

Władze Rajdowych Mistrzostw Europy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet ogłosiły, że Tamara Molinaro w sezonie 2018 wystartuje samochodem klasy R5 w ERC Junior U28. Główną nagrodą w juniorskiej klasyfikacji jest start samochodem klasy WRC w wybranej europejskiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata w 2019 roku. Dotychczas Włoszka rywalizowała w cyklach ERC Junior U27 oraz ERC Ladies. W drugim z nich zwyciężyła. Swój debiut w samochodzie klasy R5 zaliczyła podczas tegorocznego Rajdu Szwecji, gdzie Fordem Fiesta R5 zajęła 15. miejsce w klasie. Molinaro rozpocznie sezon na Azorach, a jej budżet na kolejne pięć rund cyklu jest w trakcie organizacji.

Tamara Molinaro:

Jestem bardzo podekscytowana startem samochodem klasy R5, nawet jeśli potwierdzony jest tylko Rajd Azorów. To naprawdę niesamowite wystartować tam taką rajdówką. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę być częścią rodziny ERC. Jeśli uda mi się zebrać brakującą kwotę pieniędzy, bardzo chciałabym kontynuować walkę w U28. To doskonała możliwość rozwoju. Trudno powiedzieć, czy jestem gotowa, jednak kiedy dostałam taką możliwość, to ciężko było odmówić! W każdym razie jazda samochodem daje dużo radości i możliwości do rozwoju. Mam w tym wszystkim sporo szczęścia.

W trakcie przygotowań do startu Molinaro obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet i chce przekazać wiadomość dla wszystkich pań:

Wierzę głęboko w to, że kobiety mogą walczyć o najwyższe pozycje w każdej dziedzinie motorsportu z pasją i oddaniem. Dla mnie najważniejsze to być silną. Muszę być gotowa na wszystko. Wszyscy powinni zrozumieć, że chcesz być respektowana. Lubię kobiety zaangażowane w rajdy, które po prostu to kochają.
Do Góry