Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Dwadzieścia WRC w ciągu pięciu lat. Plany Yves Mattona

Yves Matton planuje w ciągu pięciu lat zwiększyć liczbę samochodów klasy WRC do dwudziestu w trakcie każdej rundy.

Według Belga do osiągnięcia tego wyniku potrzebna jest zmiana w sposobie wspierania producentów. A kluczem są wprowadzane zmiany w Rajdowych Mistrzostwach Świata także w tym roku. Rzekomo istnieją producenci zainteresowani dołączeniem do cyklu. W ciągu najbliższych pięciu lat do każdej rundy WRC ma być zgłoszonych dwadzieścia samochodów WRC ze wsparciem fabryki.

Chcemy, aby to była średnia liczba. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takich liczb w Rajdowych Mistrzostwach Świata i taki jest nasz cel na najbliższe pięć lat.” – powiedział Matton. “To marzenie, żeby myśleć już o dwudziestu samochodach WRC od początku, jednak krok po kroku tworzymy narzędzia, które pozwolą nam osiągnąć dwadzieścia samochodów na starcie. Zmiany, które wprowadzimy w WRC 2 i WRC 3 są dla tego na prawdę ważne.” – mówi dalej.

Wiemy, że niektórzy producenci zainteresowani są sprzedażą samochodów, a wśród nich są tacy, których interesuje większa elastyczność w wyszukiwaniu prywatnych kierowców, którzy mogliby nimi jeździć. Nie będą to nowe samochody, pochodzące z obecnej generacji (od 2017 roku). Starsze pojazdy z inną homologacją. Pracujemy nad tym i sensowne jest wprowadzenie niektórych samochodów na rynek.” – podsumował Yves Matton.

You may also like
Do Góry