57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

DS 3 WRC wygrywa najwięcej odcinków na Monte

Sébastien Loeb zakończył Rajd Monte Carlo z największą liczbą zwycięstw oesowych, powiększając jego własny rekord do 905 wygranych prób. Dołożył także kolejne punkty na swoje konto i w historii startów ma już 1623 zdobyte w WRC. Wszystkie trzy Citroëny DS 3 WRC ukończyły w pierwszej dziesiątce, Mads Østberg i Jonas Andersson byli czwarci, Sébastien Loeb i Daniel Elena ukończyli na ósmej, a Kris Meeke i Paul Nagle na dziesiątej pozycji.

Loeb, który okazjonalnie wspierał Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team, jest zaskoczony swoimi czasami. – Jesteśmy bardzo zadowoleni! Udało nam się znaleźć tempo, a w dodatku DS 3 WRC działa doskonale – komentuje Sébastien. – Kiedy ruszyliśmy do pierwszego odcinka czuliśmy z Danielem, jakbyśmy nigdy nie przestali jeździć. Byłem bardzo mile zaskoczony wyczuciem i czasami, jakie zaczęliśmy uzyskiwać od początku. Pierwsze dwa dni były jednak bardzo trudne, ale musieliśmy cisnąć, jako czternasta załoga na starcie. Warunki nie działały na naszą korzyść i drobne pomyłki okazały się bardzo kosztowne. Ale to nie zmniejszało zabawy, jaką mieliśmy w DS 3 WRC. Mieliśmy wiele dobrych chwil i było to naprawdę wspaniałe doświadczenie dla Daniela, który jechał tuż obok domu, jak i dla mnie!

Kris Meeke pokazał klasę na power stage, za którego wygranie do swojego konta może dopisać trzy punkty. – Celem było spróbować zdobyć kilka punktów na power stage, by zakończyć rajd na wysokim poziomie. Oszczędzałem opony na poprzednim odcinku i bez wątpienia to pomogło mi uzyskać ten wynik. Wygrałem kilka odcinków, jechaliśmy szybko. To dobry prognostyk, ponieważ oznacza to, że mamy wyraźnie dobrą prędkość.

Podobnie jak w ubiegłym roku Mads Østberg ukończył na wysokim, czwartym miejscu. – Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się finiszować w tegorocznym Monte Carlo na czwartej pozycji. Jechalismy równo i szybko. Może mieliśmy nadzieje być wyżej, ale czwarte miejsce to dobry wynik. Teraz w pełni koncentruję się na Rajdzie Szwecji, który zaczyna się już za mniej niż dwa tygodnie.
Do Góry