Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Domżała zmienia plany

Aron Domżała poinformował dzisiaj na Facebooku, że w tym sezonie nie wystartuje w pełnym cyklu Pucharu Świata. 28-letni kierowca zamierza wystartować tylko w pojedynczych rajdach długodystansowych, a dokładne plany ma ogłosić późną wiosną. Powodem tej decyzji jest chęć stworzenia jak najlepszej ścieżki rozwoju oraz obecny format Pucharu Świata, który nie sprzyja prywatnym kierowcom.

Aron Domżała:

Podjęliśmy wspólną decyzję, że w tym roku nie będziemy, jak w poprzednim sezonie, realizować pełnego cyklu Pucharu Świata. Dlatego nie wystartujemy w dwóch najbliższych rundach: Dubai International Baja oraz Abu Dhabi Desert Challenge.

Zapytacie pewnie “dlaczego?”. Chcemy wypracować i stworzyć jak najlepszą ścieżkę rozwoju dla naszej załogi i dlatego w 2018 postawimy na udział w pojedynczych rajdach długodystansowych. Obecny format Pucharu Świata, z dużą liczbą rajdów jest mało atrakcyjny i skomplikowany logistycznie dla zawodników z zespołów prywatnych. Dlatego listy startowe niejednokrotnie nie pozwalają sprawdzić się w walce z czołowymi kierowcami. Chcemy iść do przodu i podejmować nowe, duże wyzwania.

A jakie? Nasze dokładne plany zdradzimy Wam późną wiosną. Bądźcie z nami, bo i tak będzie się sporo dziać! W motosporcie nie ma miejsca na nudę!
Do Góry