WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Dobry rajd Gryca i Kuśnierza

fot. Maciej Niechwiadowicz

50. jubileuszowy Rajd Dolnośląski dobiegł końca. Zawodnicy na trasach zlokalizowanych w okolicach Dusznik-Zdroju, Zieleńca oraz Kłodzka pokonali podczas 2 dni sportowej rywalizacji 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 162 kilometrów oesowych.

Załoga Zowner FS Rally Team – Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, zaprezentowali bardzo dobre tempo. Na swoje konto zapisali 4 wygrane odcinki specjalne w klasie 4 oraz 2 wygrane w klasyfikacji 2WD (samochody napędzane na jedną oś). Ostatecznie duet rajdowy według nieoficjalnych wyników, ze względu na zawieszenie wyników rajdu zajął bardzo dobre 3 miejsce w klasie 4 i 4 miejsce w klasie 2WD. To duży sukces. Do rozegrania zostanie jeszcze ostatnia 6 runda Castrol Inter Cars RSMP – listopadowy 3. Rajd Arłamów.

Zaliczyliśmy z Michałem bardzo dobry występ. Rajd Dolnośląski jest jednym z moich ulubionych rajdów w Polsce. Odcinki specjalne były jak zawsze bardzo wymagające. Mieliśmy bardzo dużo przyjemności z jazdy. Przyjęliśmy taktykę, aby zaatakować od samego początku. Wygraliśmy pierwszy odcinek w klasie 4 i zajęliśmy 2 miejsce w klasie 2WD. Niestety, drugą próbę pojechaliśmy zbyt zachowawczo. Zaowocowało to spadkiem w klasyfikacji. Nie poddaliśmy się i już na kolejnym odcinku specjalnym zabraliśmy się do odrabiania strat. Wygraliśmy OS Spalona ze wszystkimi samochodami napędzanymi na jedną oś. Pierwszy etap rywalizacji zakończyliśmy na 3 miejscu w klasie 4 i 5 w klasyfikacji 2WD.

Drugi dzień był naprawdę bardzo dobry. Wygraliśmy dwa odcinki w klasie 4 oraz jeden w 2WD. Mocne trzymanie tempa i unikanie błędów pozwoliło nam na awans. Finalnie zajęliśmy 3 miejsce w klasie 4 i 4 wśród samochodów napędzanych na jedną oś. Wyniki rajdu są nieoficjalne, ze względu na odwołanie się od decyzji GKSS jednego z zawodników.

Jesteśmy zadowoleni z występu. Po raz kolejny pokazaliśmy równe, szybkie dobre tempo. Nasi partnerzy: ZOWNER-FS Sp. z o. o., HRD-Trailer-Engineering GmbH, GRYC, FAZA, SISO oraz GoPro wsparli jak zawsze nasz start. Już za niecały miesiąc wystartujemy w 3. Rajdzie Arłamów – ostatniej 6 rundzie Castrol Inter Cars RSMP

– powiedział Tomasz Gryc.
Do Góry