57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Do podium zabrakło tylko 0,3s!

Załoga Damian Kostka / Krzysztof Janik reprezentująca barwy Automobilklubu Śląskiego zakończyła zmagania w 3. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej na drugim miejscu w klasie K-3 oraz na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Rajdu. Do podium brakło 0,3 sekundy! Mimo wszystko zawodnicy zielonej Hondy Civic VTI wracają do domu w dobrych nastrojach.

Damian Kostka: Wymagające trasy Rajdu Ziemi Bocheńskiej dały się we znaki chyba wszystkim zawodnikom. My również nie ustrzegliśmy się błędu i na pierwszym odcinku na chwilę wpadliśmy do betonowego rowu uszkadzając wahacze i geometrię samochodu. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu. To jeden z lepszych wyników w mojej karierze. Z przykrością muszę jednak przyznać, że w obecnym sezonie pojawili się zawodnicy, którzy ponad walkę na odcinkach specjalnych stawiają szukanie haczyków na konkurencję. Na poprzednim rajdzie ciągle słyszałem uwagi na temat opon, chociaż nikt z “życzliwych” nie wiedział na jakim rozmiarze opony jedziemy 🙂 Mimo wszystko wracamy z rajdu w świetnych nastrojach i w takich również mamy zamiar pojawić się na kolejnej rundzie RSMŚL.

Krzysztof Janik: Drugie miejsce w klasie i czwarte w generalce to bardzo dobry wynik. Zawsze można patrzeć na to z innego punktu widzenia, że do podium brakło ledwie 0,3 sekundy, zaś podczas krótkiej wizyty poza drogę i dalszej jazdy uszkodzonym samochodem straciliśmy w drugiej części feralnego odcinka 5-6 sekund. Do wygranej w klasie by nie wystarczyło, jednak na podium w klasyfikacji generalnej już tak. Cieszymy się jednak z tego co mamy. Przed rajdem taki wynik wzięlibyśmy w ciemno. Pozytywne jest również to, iż Damian z każdym kilometrem coraz lepiej czuje samochód. Potwierdza to fakt wygrania w klasie trzech ostatnich odcinków specjalnych rajdu (z sześciu rozegranych). Nasz wynik dedykujemy kibicom oraz sponsorom, którzy mimo niezbyt udanego początku sezonu nie przestali w nas wierzyć.

Start załogi Damian Kostka / Krzysztof Janik w 3. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej wspierały firmy: Jasiu Nalepka, Dźwig Trans, Ireco Motorsport, ASC Auto System Complex, Mechanika samochodowa Kostka Serwis oraz ULTER Sport Exhausts.
Do Góry