Dlaczego naprawdę Meeke opuścił Rajd Polski?

Kris Meeke, kierowca fabrycznego zespołu Citroëna, nie mógł wystartować w ubiegłorocznym Rajdzie Polski. Jego miejsce zajął Andreas Mikkelsen. Powodem przerwy w startach były słabe wyniki zawodnika.

Poprosiliśmy Krisa Meeke’a, aby nie brał udziału w kolejnym rajdzie ze względu na serię słabych wyników. Kris zrozumiał naszą decyzję, wiedząc, że leży ona w najlepszym interesie zespołu. Chcielibyśmy podziękować mu za zrozumienie i współpracę – powiedział wtedy Yves Matton, szef zespołu Citroën, .

W Ulster Radio, lokalnej stacji radiowej w Irlandii Północnej, Meeke po raz kolejny wyjaśnił, dlaczego nie weźmie udziału w Rajdzie Polski. Zeszłoroczny projekt samochodu C3 WRC nie był doskonały, a wyniki to odzwierciedlają – nie była to tylko wina załogi.

Wszyscy potrzebowali trochę czasu, aby zrozumieć problem, który mieliśmy. Andreas Mikkelsen i Sebastien Loeb testowali samochód, ale obaj mieli takie same wrażenia dotyczące auta – powiedział kierowca.

Meeke postanowił wcześniej opuścić Rajd Polski, aby inny kierowca mógł przetestować samochód i sprawdzić, czy winę za złe wyniki ponosi również producent, a nie tylko załoga.

Odbyliśmy wiele rozmów na ten temat. W końcu to była moja decyzja. Nie byłem zadowolony z sytuacji, ale czułem, że inni muszą zobaczyć, w czym tkwi problem, aby coś się zmieniło – dodał