Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Damian Kostka i Krzysztof Janik po Rajdzie Oświęcimskim

Załoga Damian Kostka / Krzysztof Janik jadąca Hondą Civic VTI zakończyła zmagania podczas 2. Rajdu Oświęcimskiego na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej oraz drugim w klasie K3. Zawodnicy Automobilklubu Śląskiego powtórzyli tym samym wynik z Rajdu Ziemi Bocheńskiej.

Damian Kostka: Mimo, że drugi raz z rzędu kończymy rajd na teoretycznie najgorszym, czwartym miejscu, to jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu. Wiem, że w niektórych miejscach mogłem pojechać bardziej płynnie i mniej nerwowo, jednak nie mamy powodów do narzekań. Samochód spisywał się bez najmniejszych zarzutów, co również cieszy po nieudanym początku sezonu. Oby tak dalej! Chciałbym także pogratulować zwycięzcom klasy K3, czyli załodze Piotr Baran / Michał Paciej jednocześnie dziękując za sportową walkę w bardzo dobrej atmosferze.

Krzysztof Janik: Kluczem do tego, by liczyć się w walce na tak krótkim rajdzie było czyste przejechanie wszystkich odcinków specjalnych i tego się trzymaliśmy. Trochę zaskoczył nas – podobnie jak większość załóg – bardzo śliski asfalt na odcinku Inwałd. Było parę ratowań przy niemałej prędkości, jednak w samochodzie przez cały czas panował spokój i w znakomitych nastrojach wjechaliśmy na metę w Oświęcimiu. Można powiedzieć, że plan został wykonany i meldujemy się na drugim miejscu w swojej klasie oraz czwartym w generalce. Wynik oraz zdobyte punkty na pewno cieszą. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dzielnym kibicom, którzy zjawili się w sobotę na odcinkach specjalnych!

Start załogi wspierały firmy: Jasiu Nalepka, Ireco Motorsport, Mechanika samochodowa Kostka Serwis, Dźwig Trans, ASC Auto System Complex oraz ULTER Sport Exhausts.

You may also like
Do Góry