Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Czeski sprawdzian dla zespołu Rallytechnology

Najlepszym treningiem jest trening w warunkach bojowych. Wiedzą o tym doskonale załogi zespołu Rallytechnology, które od szesnastego do siedemnastego czerwca będą rywalizować u naszych czeskich sąsiadów w Rally Hustopeče. Stajnia z Rybnika wystawi tam dwa Peugeoty 208 R2, którymi pojadą Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem oraz Bartłomiej Bogucki z Pawłem Drahanem.

Dla Gryca i Kuśnierza będzie to już drugi start w Czechach w tym roku. Wcześniej załoga ta w ramach przygotowań do sezonu mistrzostw Polski wystartowała w Rajdzie Valasska, gdzie zajęła bardzo dobre czwarte miejsce w klasie szóstej. Występ w Rally Hustopeče będzie miał podobny charakter – tym razem liderzy klasy czwartej będą chcieli jak najlepiej przygotować się do Rajdu Rzeszowskiego, który stanowić będzie łączoną rundę polskiego i europejskiego czempionatu.

Pierwszy start w roku 2017 zaliczy Bartłomiej Bogucki. Gościnnie na jego prawym fotelu zasiądzie doświadczony pilot, Paweł Drahan. Dla Boguckiego będzie to debiut w Peugeocie 208 R2, a odcinki specjalne Rally Hustopeče będą idealnym miejscem, by poznać nowe dla siebie auto, co na pewno zaprocentuje podczas jego kolejnych startów.

Do czwartej rundy mistrzostw Czech, która zarazem jest czwartą rundą mistrzostw Słowacji, zgłosiło się aż 116 załóg, w tym 25 w klasie szóstej. Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy dwukrotnie przejadą każdy z trzech zaplanowanych odcinków specjalnych, co łącznie da ponad 65 kilometrów jazdy na czas. W sobotę załogi będą musieli pokonać przeszło 20 kilometrów więcej, głównie za sprawą najdłuższego odcinka w rajdzie, Horní Bojanovice – Diváky-Nikolčice (22,50 km).

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Rajdy w Czechach przyciągają do siebie kierowców i pilotów niezwykle wymagającymi odcinkami, na których można się wiele nauczyć. Takie warunki świetnie wykorzystają nasi reprezentanci, którzy start w Rally Hustopeče potraktują czysto treningowo. Oczywiście „treningowo” nie znaczy wolno, lecz w ten weekend Tomasz z Michałem postawią przede wszystkim na dobre rozjeżdżenie się i sprawdzenie ustawień przed Rajdem Rzeszowskim, natomiast Bartek z pomocą Pawła będzie poznawał nowe dla siebie auto. Czeka nas weekend pełen nauki, który dostarczy nam wielu przydatnych informacji.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.
Do Góry