Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Czeska federacja najlepsza w Europie

Podsumowanie sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy zbliża się wielkimi krokami za sprawą Rajdu Węgier. Jednak niektóre tytuły są już wręczone. Jednym z nich jest nagroda dla Automobilklubu Republiki Czeskiej w Pucharze Narodów.

Czeska federacja wprowadziła do rajdów międzynarodowych kilku zawodników – Erika Caisa, Filipa Mareša, Petera Semeráda i Jana Talaša. Otrzymali oni pomoc finansową oraz szereg wskazówek jak pokierować rozwojem dalszej kariery.

“Naprawdę doceniamy zwycięstwo w Pucharze Narodów Rajdowych Mistrzostw Europy. Jesteśmy bardzo aktywni w mistrzostwach od wielu lat, a praca z talentami jest mocno satysfakcjonująca. Chciałbym podziękować Eurosport Events za doskonałą pracę oraz wszystkim naszym ekipom za wspaniały sezon. Nasi zawodnicy potrzebują doświadczenia na różnych odcinkach specjalnych w tym na szutrze, którego nie zdobędą w Czechach. Rajdowe Mistrzostwa Europy dają taką możliwość. Cieszymy się z reklamy. ERC jest dobrze zorganizowane.” – skomentował Tomas Kuc, sekretarz generalny Czeskiej Federacji ds.Motoryzacji i Sportu Motocyklowego.
Do Góry