Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Czeska Federacja Motorsportu wesprze kierowców w ERC

Czeska Federacja Motorsportu po raz kolejny wesprze młodych kierowców, którzy w sezonie 2018 powalczą na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy. Po zeszłorocznych sukcesach w juniorskich cyklach ERC, a także czołowej lokacie w klasyfikacji zespołowej, czeski związek wspomoże Jana Černego i Dominika Broža. Pierwszy z nich przesiądzie się ze Škody Fabii do Forda Fiesty w specyfikacji R5 i powalczy w klasie ERC Junior U28, a Brož będzie rywalizował Peugeotem 208 R2 w ERC Junior U27.

Oprócz wsparcia w ERC Czeska Federacja da szansę na dalszy rozwój Filipowi Marešowi, który wystartuje w Mistrzostwach Czech. Trzeci zawodnik zeszłorocznej klasyfikacji ERC Junior U27 wsiądzie do samochodu klasy R5. Podczas Rajdu Barum, łączonej rundy ERC i MČR, Mareš będzie mógł zdobyć punkty do obu czempionatów.

Tomáš Kunc, sekretarz generalny Czeskiej Federacji Motorsportu:

Pierwszy rok naszego zaangażowania w Rajdowych Mistrzostwach Europy okazał się sporym sukcesem. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zachęciliśmy związki motorowe z innych krajów do tego, żeby wspomogły swoich zawodników. Cieszymy się, że jako team możemy rywalizować nie tylko w klasyfikacji zespołowej, lecz także w nowo powstałej klasyfikacji nardów. Kontynuując ten projekt, staramy się motywować innych utalentowanych kierowców z Czech, którzy mają z naszej strony szansę na wsparcie i rozwój.
Do Góry