57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Czas na pierwszą w historii rundę Motul HRSMP

fot. Grzegorz Rybarski

Opublikowany został regulamin pierwszej w historii rundy cyklu Motul HRSMP, którą będzie XI Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza.

To zaiste historyczny moment. Życzę wszystkim zawodnikom, bezpiecznego sezonu, tyle samo met – ile startów , „pudeł”, „garnków” i doskonałej sportowej rywalizacji.

Pamiętajmy wszyscy, że cykl HRSMP należy do szlachetnej dyscypliny, jaką są motorowe sporty historyczne, a szlachectwo zobowiązuje. Etyka w HRSMP jest i musi pozostać na najwyższym poziomie. U nas silnik pożycza się od konkurencji, a auta serwisuje u rywali. Wartość wygranej mierzona jest wielkością tych, których pokonasz w uczciwej, sportowej walce. Uczciwie przegrać z lepszym to nie wstyd, a honor, ale wygrać nieuczciwie z kimkolwiek to hańba.

Przypomnę przy tej okazji pierwszy artykuł załącznika K do MKS:

FIA ustanowiła przepisy załącznika „K” do MKS, by umożliwić Rajdowym Samochodom Historycznym konkurowanie na zasadach, które chronią oryginalne specyfikacje techniczne okresu ich startów i zapobiegają modyfikacjom ich osiągów i parametrów, które mogłyby być skutkiem zastosowania w nich współczesnej technologii. Sport Samochodów Historycznych nie jest jeszcze jedną konkurencją sportu samochodowego do zdobywania trofeów, lecz oddzielną dyscypliną, w której fundamentalnym składnikiem jest pasja do samochodów i ich historii. Sport Samochodów Historycznych umożliwia aktywne celebrowanie historii automobilizmu.

Na koniec sparafrazuje jeszcze myśl Pierre de Fredy, barona de Coubertin – twórcy współczesnego ruchu olimpijskiego:

W HRSMP najważniejsze nie jest wygrywanie, lecz branie udziału; ważny jest nie triumf, lecz walka, nie chodzi o to, by zwyciężać, lecz umieć toczyć rycerski bój.

Z rajdowym pozdrowieniem
Koordynator HRSMP
Mirosław Miernik
Do Góry