FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
Rajd Szwecji 2020 – dzień dla Evansa. Kłopoty Latvali
Rajd Szwecji 2020 – pierwszy oes odwołany
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Craig Breen i Paul Nagle w ERC ze wsparciem MRF Tyres i Hyundaia

Craig Breen i Paul Nagle wystartują w Rajdowych Mistrzostwach Europy przy wsparciu producenta opon MRF oraz zespołu BRC Racing Team, który odpowiada za obsługę Hyundaia i20 R5.

Indyjskia firma zajmująca się produkcją ma za sobą sporo sukcesów w Mistrzostwach Azji i Pacyfiku. W 2019 roku skoncentrowała się na opracowaniu odpowiednich produktów. Pomagał w tym Craig Breen. Również Mikko Hirvonen dołożył kilka sugestii od siebie.

W oświadczeniu prasowym wydanym przez MRF Tyres możemy przeczytać, że zaangażowanie w rajdy jest długofalowym procesem o czym zapewnił sam wiceprezes Arun Mammen – “Wiemy, że konkurowanie z naszymi europejskimi rywalami, będzie wyzwaniem, jednak chcemy zaangażować się w rajdy w dłuższej perspektywie, chcąc uczyć się i rozwijać. MRF Tyres jest wiodącą indyjską firmą produkującą opony i propagującą sport samochodowy w Indiach” – mówi Mammen.

MRF Tyres ma długą historię w rajdach w Indiach oraz rejonie Azji i Pacyfiku. Dzięki dziewięciu tytułom nadszedł czas na następny krok, przenieść indyjski motorsport do Rajdowych Mistrzostw Europy. Współpraca ze wspaniałymi profesjonalistami w tej dziedzinie, takimi jak Craig Breen, Paul Nagle, BRC Racing Team i Hyundai Motorsport, to wielki przywilej” – podsumował.

Również Craig Breen podzielił się swoim zadowoleniem z nawiązania współpracy z firmą MRF Tyres – “Cieszę się bardzo, że mogę rozpocząć tę przygodę z MRF Tyres. W zeszłym roku pracowaliśmy razem, kładąc nacisk na rozwój opon. Teraz na prawdę nie mogę doczekać się wyruszenia w tę przygodę do Rajdowych Mistrzostw Europy.” – mówi Breen.

To świetna okazja, żeby wrócić do rajdów, które przejechałem w przeszłości, wraz z nowymi rajdami. To będzie wspaniały rok z MRF Tyres, BRC Racing Team i Hyundai Motorsport. Nie mogę doczekać się Rajdu Azorów i rozpoczęcia programu” – dodaje Craig Breen.

Szef Hyundai Motorsport – Andrea Adamo ma nadzieję na kolejny interesujący rozdział w historii koreańskiego producenta, dzięki nawiązaniu współpracy z zespołem BRC Racing Team, MRF Tyres i Craig”em Breen’em.

Naprawdę nie mogę się doczekać rezultatów tego nowego partnerstwa między MRF Tyres a zespołem BRC Racing Team. Rajdowe Mistrzostwa Europy to jedna z najważniejszych serii w tym sporcie. sezon obejmuje kilka bardzo znanych imprez i jest świetnym testem dla samochodów i opon w każdych warunkach. Opony MRF już odniosły duży sukces w rajdach, stając się bardzo konkurencyjną opcją dla kierowców i zespołów. Mam nadzieję, że w tym sezonie między nimi , BRC i Hyundai’em i20 R5 dodamy więcej do naszej historii w motorsporcie – podsumował Andrea Adamo

Firma MRF Tyres prężnie działa także na terenie Polski. Tutaj znajdziesz materiał z testów opon https://rajdy24.pl/opony-mrf-nowa-jakosc-na-odcinkach-specjalnych/

Źródło MRF Tyres / overdrive

Fot. Craig Breen
Do Góry