Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Citroën Total World Rally Team zadowolony z drugiego podium w sezonie

Występ Citroena w Rajdzie Szwecji ma słodko-gorzki smak, cieszy bardzo dobre miejsce Esapekka Lappiego, ale nutą goryczy jest wynik Sebastiana Ogiera, który walcząc do końca ze Szwecji wywozi jedynie cztery punkty za czas na Power Stage’u.

Dla Esapekka Lappiego ostatni etap Rajdu Szwecji przebiegał bardzo pomyślnie i można śmiało powiedzieć, że młody Fin czuł się zrelaksowany i pewny siebie. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, mądre odpieranie ataków rywali na jego pozycję wskazują że w Lappim drzemie duży potencjał. Jest to pierwsze podium w barwach Citroena i najlepszy wynik w Rajdzie Szwecji dla tej załogi w karierze.

Bardzo dobra postawa Citroen Total World Rally Team na początku mistrzostw, dwa miejsca na podium w dwóch startach oraz wzorowa niezawodność Citroena C3 WRC. Lappi w czasie Rajdu Szwecji stopniowo budował pewność siebie, systematycznie zwiększając tempo i konkurencyjność względem rywali. Taka dojrzała postawa zaowocowała doskonałym miejscem na koniec rajdu. Również jego zespołowy kolega, Sebastian Ogier spokojnie zaczął zmagania w Rajdzie Szwecji, zajmując doskonałe trzecie miejsce po pierwszym dniu, ze stosunkowo niedużą stratą do lidera zmagań. Niestety w dalszej części rywalizacji francuska załoga utknęła w bandzie śnieżnej, tracąc dużo czasu. Brak możliwości walki o czołowe pozycje zmienił nastawienie mistrzowskiego duetu do celów wyznaczonych na tę rundę. Priorytetem stało się zdobycie możliwe największej liczby punktów na zamykającym rywalizację Power Stage’u. Ostatecznie cztery punkty lądują na koncie Francuza. Obecnie w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce, a to jest przyzwoita pozycja startowa w czasie kolejnej rundy – Rajdu Meksyku.

Sebastian Ogier:

“Oczywiście liczyłem na lepszy wynik, ale trudno jest tutaj powalczyć o coś, kiedy otwiera się trasę. Wiele załóg utknęło w śniegu, w tym my. Dodatkowo mieliśmy pecha, że w dość mało popularnym miejscu, w którym nie było wielu widzów. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy na Power Stage’u, choć ponownie warunki dla nas były dalekie od ideału. Teraz w pełni koncentruje się na Rajdzie Meksyku”

Esapekka Lappi:

“Po testach wiedziałem, że dobrze je przepracowaliśmy i potwierdziliśmy to w czasie tego rajdu, który mi się bardzo podoba. W czasie weekendu warunki były jednak trochę inne, dlatego stopniowo ulepszaliśmy nasze C3 WRC, dzięki czemu czułem się pewnie, mogliśmy zwiększyć nasze tempo, wraz z ukończeniem kolejnych odcinków specjalnych.  Jestem zachwycony tym wynikiem. To dało nam kopa i dobrze zapowiada dalszą część roku!”
Do Góry