57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Citroen Racing chce sprzedać C3 WRC

Citroen Racing poinformował, że jego samochody rajdowe, które należą do fabrycznego koncernu zostaną wystawione na sprzedaż. Nowi właściciele mogą wystartować nimi w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2020.

Citroen Racing nie będzie korzystał z samochodów, wyjątkiem jest program samochodu R5 dla zespołu Versailles, dlatego nie ma nic przeciwko temu, żeby użytkował je ktoś inny.

“Najbardziej prawdopodobną opcją jest sprzedaż lub używanie przez prywatny zespół. Jak na razie nie mam żadnych informacji na ten temat. Wszystko jest możliwe, weźmiemy pod uwagę każdą ewentualność związaną ze sprzedażą lub wynajmem samochodów” – powiedział Pierre Budar, szef Citroen Racing

“Jestem przekonany, że moglibyśmy rozpocząć sezon od znacznie lepszej pozycji niż w tym roku. Czy zobaczymy samochód w przyszłym roku, nie wiem. Jestem pewny, że opracowane C3 mogłoby walczyć o tytuł. Postęp jaki mogliśmy zobaczyć podczas najnowszych testów rozwojowych, lepsze zrozumienie i doświadczenie zespołu. Inżynierów, którzy mają dostęp do danych. Byli całkiem nowi (inżynierowie przyp. red.) i teraz mają jeszcze jeden sezon doświadczenia. W zasadzie jestem zdania, że bylibyśmy jeszcze bardziej zaangażowani, ale teraz łatwo powiedzieć” – kontynuuje Budar.

Fot. www.wrc.com
Do Góry