Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Citroën na podium w Rajdzie Meksyku

Rajd Meksyku okazał się całkiem pomyślny dla Citroën Abu Dhabi World Rally Team. Zespół po raz pierwszy w sezonie mógł cieszyć się z podium Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Mads Østberg i Jonas Andersson stoczyli ciężką i ciekawą walkę o utrzymanie drugiego miejsca w imprezie. Mocno naciskał ich rywal i jednocześnie rodak, Andreas Mikkelsen. – Cieszę się, że byłem w stanie pokazać i utrzymać bardzo dobre tempo w całym rajdzie. Drugie miejsce to świetny wynik w szutrowym debiucie DS 3 w specyfikacji 2015. Daje nam to pewność siebie na resztę sezonu. Musimy nadal pracować i poprawiać się w przyszłości – mówił na mecie Norweg.

109_OSTBERG_MEXICO_2015Dla korzystającego z Rally2 Krisa Meeke’a najważniejszym celem było ukończyć rajd dla klasyfikacji zespołów fabrycznych. Brytyjczyk zgarnął 4. punkty do tabeli. – Jestem przyzwyczajony do pracy pomiędzy rajdami. Prawdopodobnie będę musiał zrobić krok w tył przed Rajdem Argentyny. Zresetuję się i spróbuję rozpocząć sezon od nowa.

O występie zespołu wypowiedział się także zastępca dyrektora, Marek Nawarecki. – Rajd kończy się dla nas pozytywnym akcentem. Samochód pokazał po raz kolejny, że jest konkuencyjny i Mads pojechał wystarczająco dobrze, aby uniknąć kłopotów w tej skomplikowanej, meksykańskiej imprezie. Jesteśmy trochę rozczarowani z postawy Krisa, bo popełnił błąd na początku rajdu. Ogólnie rzecz biorąc ich występy były dobre, chociaż wolelibyśmy zdobyć więcej punktów. Mimo to jest to dobry prognostyk na resztę sezonu!
Do Góry