Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Cieszyńska Barbórka – 85 załóg na liście, Habaj w R5

Tematem dzisiejszego dnia jest z pewnością niska frekwencja finałowej rundy RSMP. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, w których do przedostatniej rundy zgłosiło się aż 85 załóg, zamykając listę jeszcze przed terminem. 41. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka, zaplanowanego na 6-7 listopada, zapowiada się zatem niezwykle ciekawie.

Jedynka to duet Lesiak/Biernot, liderzy zmagań RSMŚl. Dwójka to Szewczyk i Wilk, trójka – Kwieciński i Dwornik – wszyscy w Hondach Civic Type-R. Kolejne pozycje zajmują Baran/Paciej (Honda Civic), Różycki/Słaboń (Honda Civic VTI), Kostka/Pochroń (Honda Civic), Herban/Kacprzak (Citroen Saxo), Sąsiadek/Wróbel (Honda Civic). Następnie trzy załogi RO4-31: Żarnowski/Ozga (Subaru Impreza), Ratajczyk/Szcześniak (Mitsubishi Lancer) i Kuciński/Gołębiewski (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Aż 19 zgłoszeń w klasie Gość, na czele z Łukaszem Habajem, którego tym razem poprowadzi Grzegorz Dachowski (Ford Fiesta R5). Kolejna pozycje to Łata i Grudziński (Mitsubishi Lancer Evo X), Mularczyk i Michalewicz (Fiat Grande Punto), Tomaszczyk i Jucewicz (Opel Adam), Wronkowski i Herban (Peugeot 208). Podobny samochód przywiozą także Czesi, Kouřil i Večerka.

Łącznie w klasie K4 dziewiętnaście zgłoszeń, w RO4-31 trzy, podobnie w klasie R, osiemnaście w K3. Dwie w klasie OPEN, po jednej w Legend i K1. Puchar Peugeot Citroen zgromadzi na starcie dziesięć załóg, Puchar Cento Rally aż dziewięć.

Zobacz listę zgłoszeń

Zobacz mapy odcinków specjalnych:
OS 1 / 4 – Lipowiec
OS 2 / 5 – Kozakowice
OS 3 / 6 – Cisownica
Mapa całego rajdu

You may also like
Do Góry