Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Chuchała zostanie mistrzem w Puławach?

Sezon RSMP 2014 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi i na nieszczęście kibiców emocje związane z walką o mistrzowski tytuł mogą zakończyć się już podczas Rajdu Nadwiślańskiego. Doskonała dyspozycja Wojciecha Chuchały, który wywalczył komplet punktów na Rajdzie Świdnickim oraz Karkonoskim sprawia, że 25-latek w Puławach może dołączyć do mistrzowskiego grona.

Rajdowy sen Chuchały spełni się, gdy ten na mecie Rajdu Nadwiślańskiego zrealizuje przedstawione poniżej scenariusze. By cała sytuacja była przejrzysta (jeśli można o takiej mówić, gdy odlicza się najsłabszą rundę) eliminujemy rywali od końca klasyfikacji sezonu i zakładamy różny bieg zdarzeń.

Zawodnicy, którzy obecnie znajdują się poniżej piątego miejsca w klasyfikacji sezonu nie mają już szans na mistrzowski tytuł. Szósty Maciej Rzeźnik, gdyby wywalczył komplet punktów w dwóch najbliższych rundach miałby na swoim koncie 163 punkty. Wojciech Chuchała obecnie posiada ich 167.

Piąty w klasyfikacji Maciej Oleksowicz obecnie traci do lidera RSMP 53 punkty i do zdobycia do końca sezonu ma 76 oczek (odliczamy najsłabszą rundę w sezonie tj. Rajd Wisły – 14 punktów). Oznacza to, że Wojciechowi Chuchale do pewnego czwartego miejsca na koniec roku wystarczy zdobycie w Puławach 23 punktów lub wywalczenie przez Oleksowicza maksymalnie 22 oczek.

Pewne miejsce na podium Wojciechowi Chuchale najłatwiej będzie zapewnić sobie pokonując Łukasza Habaja. Kierowca eSKY.pl Rally Team obecnie ma na swoim koncie 120 punktów i do zdobycia 75. Oznacza to, że Chuchała, by być pewny miejsca w czołowej trójce musi wywieźć z Puław 29 punktów lub liczyć na to, że Habaj zdobędzie mniej niż 17 oczek.

Tytuł Wicemistrza Polski=pokonanie Tomasza Kuchara. Taki cel powinien założyć sobie Wojciech Chuchała, jeżeli myśli jedynie o drugiej lokacie. Wrocławianin posiadający na swoim koncie 128 punktów może wywalczyć jeszcze 80 oczek. Chuchała zapewni sobie drugie miejsce na koniec sezonu jeśli na Rajdzie Nadwiślańskim:
– wywalczy 42 punkty
– Tomasz Kuchar zdobędzie mniej niż/równo 10 punktów, a on sam zyska minimum 6 punktów
– Tomasz Kuchar zdobędzie więcej niż 10 punktów, a on sam wywalczy maksymalnie cztery punkty mniej od Wrocławianina np. Kuchar zdobywa 30 punktów (10+10+10), Chuchała 26 (2+12+12)

Fot. Arkadiusz Bar

Fot. Arkadiusz Bar

Największym rywalem w walce o mistrzowską koronę na Rajdzie Nadwiślańskim z pewnością będzie Grzegorz Grzyb. Kierowca Fabii S2000 jak na razie wywalczył 144 punkty i swoje konto może powiększyć o 78 oczek. Chuchała, by świętować pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski, musi zrealizować jeden ze scenariuszy:
– Grzegorz Grzyb zdobywa więcej niż 12 punktów, a Chuchała o minimum dziesięć więcej od Mistrza Słowacji np. Grzyb zdobywa 20 punktów (4+8+8), Chuchała 30 (10+10+10)
– Grzegorz Grzyb zdobywa mniej niż/równo 12 punktów, a Chuchała wywozi z Puław 22 oczka.

Mamy jednak nadzieję, że przez siedem rund RSMP będziemy emocjonować się walką o mistrzowski tytuł i dopiero na Rajdzie Dolnośląskim poznamy najlepszego kierowcę w 2014 roku.

1 Comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry