M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Chmielewski debiutuje w BMW 320 R MAXI

W najbliższy weekend, już po raz dziesiąty, w Wieliczce rozegrany zostanie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza ta od lat gromadzi zawodników i kibiców pragnących podczas krótkich zawodów uczcić pamięć wielkich rajdowych mistrzów. Lista zgłoszeń jubileuszowej edycji Memoriału liczy 23 pozycje, które uzupełnia 15 samochodów rywalizujących w ramach pierwszej rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Z siedemnastym numerem startowym wystąpią w Wieliczce Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski, którzy po raz pierwszy przed polską publicznością zaprezentują BMW 320 R MAXI.

Jan Chmielewski:

Jak co roku z wielką radością wezmę udział w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Po dziesięciu latach startów w przednionapędowym samochodzie przyszła pora na zmianę i mimo, że pozostajemy w „ośce”, to tym razem będzie to tylnonapędowe BMW 320 R MAXI. W Wieliczce pokonamy na ostro pierwsze kilometry oesowe tą, zupełnie nową dla nas rajdówką, więc już nie mogę się doczekać startu inauguracyjnej próby w sobotnie przedpołudnie. Nie zapominamy oczywiście, że występem w Memoriale chcemy przede wszystkim uczcić pamięć wielkich rajdowych Mistrzów, przy których wyrastała nasza pasja do rajdów. Mamy nadzieję, że i tym razem pomogą nam w tym liczne rzesze kibiców, które zgromadzą się przy rozszerzonej w tym roku trasie zawodów.

Grzegorz Dachowski:

Dziesiąta edycja wielickiego Memoriału ma rzeczywiście jubileuszowy charakter. Trasę rozbudowano do siedmiu odcinków specjalnych, w sumie liczących ponad 23 kilometry, więc będzie okazja znacznie dłużej niż do tej pory cieszyć się z jazdy przed licznie zgromadzoną w Solnym Mieście publicznością. Mam nadzieję, że radość tę dodatkowo zwiększą wrażenia ze środka nowego BMW. Mimo ponad 120 startów niezliczonymi modelami rajdowych samochodów, będzie to mój debiut na prawym fotelu prawdziwego RWD.

Partnerami zespołu są: REVICO, Caffaro, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.
Do Góry