Rajd Monte – Carlo 2020 – szczegóły
Punkty dla piętnastu zawodników – zmiany w RSMP 2020
Puchar Debiutanta – nowość w RSMP 2020
RSMP 2020 – Rajd Koszyc w miejsce dolnośląskiego
Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Tarmac Masters

BS Rally Team – piąta runda Tarmach Masters i pięć punktów przewagi

Piąta, przedostatnia runda Tarmac Masters 2018 i 5 punktów przewagi nad kolejną załogą – dla Mariusza Brylskiego i Sławomira Szpota (Honda Civic) najbliższy weekend zapowiada się bardzo pracowicie i emocjonująco.

Zawodnicy BS Rally Team w dniach 29-30 września 2018 r. wystartują w rajdzie BTH Import Stal. Organizatorzy zapowiadają nowe, górskie odcinki specjalne z mocnymi podjazdami i spadania z licznymi nawrotami. Wszystkie oesy będą liczyły łącznie 34 km. Bazą rajdu będzie ośrodek Czarna Góra, a rajdowe próby zlokalizowane zostały w pobliżu Stronia Śląskiego.
“W tym momencie zaczyna się kalkulacja. W klasyfikacji sezonu mamy dość sporą stratę do drugiego miejsca i tylko pięć punktów przewagi nad naszą zaprzyjaźnioną załogą Marek Martyniak / Kamila Kołodziejczyk – ocenia kierowca, Mariusz Brylski. – To oznacza, że na mecie musimy być na pewno przed nimi, wówczas za miesiąc, podczas ostatniej rundy Tarmac Masters, będziemy mieli większy komfort podróżowania po oesach.
W tym sezonie praktycznie nie do zatrzymania jest duet Przemek Krysztowiak / Łukasz Włoch (Skoda Fabia). Regularnie punktują też Bartek Teter i Damian Pawlik (Citroen Saxo). – Scenariusze tych mistrzostw mogą być bardzo różne – przyznaje pilot Sławomir Szpot. – Mamy jeszcze szansę na drugie miejsce, ale przy regularności Barta będzie o to bardzo trudno. Prawda jest taka, że musimy zameldować się na mecie możliwie wysoko w klasyfikacji. A to zapowiada walkę o każdą sekundę. Chcemy znów napsuć trochę krwi kolegom z piekielnie szybkiej Skody Fabii.”

Fot.: BS Rally Team

You may also like
Do Góry