Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

Brzeziński w Monte Carlino

Jakub ,,Colin” Brzeziński jest już na ostatnim etapie przygotowań do Rajdu Korsyki, który będzie dla niego pierwszym tegorocznym startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2017. Aktualny wicemistrz Polski w nadchodzący weekend weźmie udział w Rajdzie Monte Karlino – amatorskiej imprezie zaliczanej do Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Popularny ,,Colin” zasiądzie za kierownicą Citroena DS3 R3, którym zaliczy tegoroczną kampanię w cyklu WRC 3. Jego pilotem podczas najbliższego startu będzie Szymon Marciniak.

Do tegorocznej edycji Rajdu Monte Karlino zgłoszone zostały aż 104 załogi. Listę otwiera Jakub Brzeziński, a z drugim numerem startowym na trasie pojawi się szef ekipy GO+ Cars, Grzegorz Olchawski, który zasiądzie za sterami kultowego Audi Quattro. W klasie Gość oprócz wspomnianej dwójki na liście widnieje jeszcze 9 zawodników. Załogi będą miały do pokonania 12 prób o łącznej długości ponad 36 km, w tym ostatnią niezwykle widowiskową – SUPEROES Koszalin.

Jakub ,,Colin” Brzeziński:

Jest to impreza amatorska rozgrywana na lotnisku w Zegrzu Pomorskim na bardzo fajnym obiekcie, bardzo przyczepnym i bardzo rajdowym. Są cięcia, jest brud, wiele partii przechodzi przez las. Byłem tam już rok temu i patrząc na onboardy z Korsyki, która jest tuż tuż szukaliśmy imprez w kraju, które będą podobne a Maciej Raczewski – dyrektor rajdu robi te wydarzenia bardzo fajnie i przy okazji nawierzchnia nam odpowiada. Obecnie testuję swojego Citroena DS3 R3 w Tłumaczowie w Kotlinie Kłodzkiej, a zaraz potem przenosimy się do Rallylandu. W Monte Karlino wystartujemy w klasie Gość. Oprócz zbliżonych do Korsyki warunków zależało nam również na zaciętej rywalizacji. Dodatkowo niezmiernie cieszę się, że w imprezie wystartuje szef naszej ekipy Grzegorz Olchawski, który zaprezentuje swoje nietuzinkowe Audi Quattro.
Do Góry