Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Breen wystartuje w Rajdzie Estonii

fot. facebook/CraigBreen

Craig Breen i Scott Martin wystartują w lipcowym Shell Helix Rally Estonia za sterami Citroëna C3 WRC – poinformowali organizatorzy rajdu oraz francuski fabryczny zespół. Będzie to trzeci start Breena w ojczyźnie Otta Tänaka. Wcześniej występował tam w 2011 na pokładzie Forda Fiesty R2 i w 2015 roku w Peugeocie 208 T16.

Craig Breen:

Cieszę się, że mogę wrócić do Estonii. Zrobiłem to dwa razy w przeszłości i mam dobre wspomnienia. To bardzo dobra okazja, aby zanotować czas na szybkiej drodze. To dobre przygotowanie przed Rajdem Finlandii. Naprawdę nie mogę się doczekać Rajdu Estonii.

Team Citroëna wystartuje w tym wydarzeniu po raz drugi. w 2012 roku Thierry Neuville zajął tam drugie miejsce za kierownicą DS3 WRC.

Pierre Budar, szef Citroën Racing:

Cieszymy się z udziału w Rajdzie Shell Helix w Estonii. Jest to sesja testowa na pełną skalę, z możliwością korzystania z szerszej gamy dróg niż podczas konwencjonalnej sesji testowej. To idealne przygotowanie do Rajdu Finlandii. To także okazja, by Craig mógł prowadzić więcej. Jak wspomniano wcześniej, podczas rajdu możemy przejechać więcej różnych odcinków w przeciwieństwie do sesji testowej, gdzie kierowca doskonale zna drogę po kilku przejazdach.

Wcześniej start w imprezie zapowiedział także zespół Hyundaia. W i20 WRC pojawią się Hayden Paddon i Seb Marshall.

Urmo Aava, dyrektor Shell Helix Rally Estonia:

Posiadanie zespołów Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team i Hyundai Motorsport na naszej liście zgłoszeń daje nam wspaniałą okazję do organizacji w Estonii najlepszych zawodów dla kierowców i samochodów WRC. Zarówno Hayden, jak i Craig są szybkimi zawodnikami i ciężko pracujemy, aby zaoferować im dobre możliwości i wspaniałe odcinki, aby rywalizować i walczyć o zwycięstwo, a także testować przed Neste Rally Finland. To, że Citroën jest tutaj po raz drugi, jest uznaniem dla naszego zespołu. Traktujemy to jako zaufanie naszym działaniom.

Tegoroczny Rajd Estonii (13-15 lipca) to runda estońskich i litewskich mistrzostw oraz FIA European Rally Trophy.
Do Góry