Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Breen: mam nadzieję, że Seb będzie się dobrze bawił w Meksyku

Craig Breen, drugi kierowca tegorocznego Rajdu Szwecji, w wywiadzie dla redakcji portalu motorsport.com przyznał, że wolałby, aby C3 WRC pozostało w jego rękach na Rajd Meksyku. Po swoim życiowym wyniku Irlandczyk zaliczy dwumiesięczną przerwę od startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata (więcej przeczytasz o tym tutaj).

Craig Breen:

Wynik jest świetny! Kilka lat temu stanąłem na podium Rajdu Finlandii, jednak tutaj naprawdę rywalizowaliśmy na szczycie. Walczyliśmy konsekwentnie o dobry wynik, co jest dla mnie nowością, na której chcę budować moje doświadczenie. W taki sposób chciałem rywalizować w zeszłym roku, jednak, z jakichś powodów, tak się nie stało. Chciałbym iść naprzód, jednak teraz na chwilę wyjdę zza kierownicy. Jestem zawiedziony, że nie powalczę w Rajdzie Meksyku. Bardzo chciałbym tam wystartować, jednak nie do mnie należą takie decyzje. Mam nadzieję, że Seb będzie się tam dobrze bawił. […] Nigdy nie rywalizowałem w Meksyku i jest to doświadczenie, którego potrzebuję. Szanuję to, co robi Pierre, i jestem gotowy do walki.

Do całej sytuacji odniósł się także Pierre Budar, który zastąpił na stanowisku szefa ekipy Yvesa Mattona:

To nie do końca moja decyzja, jednak pozostaniemy przy tym, że Loeb pojedzie w Meksyku. Oczywiście postaram się o jeszcze więcej kilometrów testowych dla Craiga. Wykonał fantastyczną pracę w Szwecji i tak samo, jak on, chcielibyśmy na tej bazie walczyć w kolejnych wyzwaniach.

Trzecią rajdówkę francuskiego producenta w Szwecji prowadził Mads Østberg, którego szanse na dalszy angaż w zespole rosną. Norweski kierowca musiałby jednak wnieść prywatny budżet na starty do zespołu. Niektóre źródła podają, że zespół pracuje nad tym, żeby przygotować egzemplarz C3 WRC na Rajd Korsyki dla Craiga Breena.

You may also like
Do Góry