51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Bouffier i de la Haye zdobywają Rzeszów!

Debiutował na polskich odcinkach właśnie tutaj, dokładnie jedenaście lat temu, jadąc Peugeotem 206 S1600. W swoim ósmym starcie w Rajdzie Rzeszowskim po raz czwarty zwycięża Bryan Bouffier, tym razem pilotowany przez Thibaulta de la Haye. Załoga jadąca Fordem Fiestą Proto przygotowanym przez Stec RallyRent po raz drugi pokazała, że samochód jest w stanie nie tylko rywalizować, ale i wygrywać z rajdówkami klasy R5.

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński

Drugie miejsce w zawodach zajęli Łukasz Habaj i Piotr Woś (+7,4s, Ford Fiesta R5), nowi wiceliderzy klasyfikacji sezonowej i zdobywcy dwóch punktów na Power Stage. Podium uzupełnią Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (+46,5s, Ford Fiesta R5), którzy po wczorajszych problemach z urwaną półosią awansowali dziś o jedno oczko w górę.

Czwartą pozycję (podobnie jak na Rajdzie Kaszub) zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (+59,2s, Ford Fiesta R5) – uzyskując dodatkowy punkt na ostatniej próbie. W piątce znaleźli się również Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (+1:38,1s, Ford Fiesta R5), zwycięzcy Power Stage Nowy Świat, a tuż za nią sklasyfikowany został Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (+2:51,8s, Ford Fiesta R5).

fot. Marcin Szarzyński

fot. Marcin Szarzyński

Po pierwszej części sezonu (z uwzględnieniem odjęcia najsłabszej rundy) nowym liderem mistrzostw Polski został Bouffier. Francuz z dorobkiem 69 punktów wyprzedza Habaja (66) i Grzyba (63). Czwarte miejsce zajmuje Kuchar (43), a piąte Oleksowicz (42). Na szóstą pozycję awansował Chmielewski (20), za nim jest Poloński (18) i ex aequo Gagacki oraz Kasperczyk (po 14).

Siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, pierwsze w 2WD i pierwsze w klasie trzeciej zajęli Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski (+5:36,7s). Załoga jadąca Citroenem DS 3 R3T pokonała o 34s drugi w ośce duet Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (+6:10,7s, Peugeot 208 R2 klasy czwartej – zwyciężyli w tej rywalizacji) oraz o 47,5s duet Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (+6:24,2s, Renault Clio R3T klasy czwartej). Dziesiątkę uzupełnili Mariusz Stec i Szymon Jasiński, druga (po Bouffierze) załoga klasy OPEN N (+6:39,5s, Ford Fiesta Proto).

W klasie 2N zwyciężył tajwański duet Yein/Yu Hsieh (Subaru Impreza STI). Pierwszą trójkę 2WD stanowią Chmielewski, Poloński i Musz; w klasie 3 Chmielewski, Musz i Byśkiniewicz, w 4 Poloński, Jurecki i Pieniążek. Rywalizację w 4F wygrał Suchorzebski przed Strychalskim i Biegunem. W HR3 najszybszy był Pluta, drugi Winczaszek, trzeci Sidor. 4N wygrał Knopt przed Paliderem i Krysiakiem, natomiast HR4 Fizia przed Kozłowskim i Rawskim.

Oficjalna klasyfikacja 24. Rajdu Rzeszowskiego:
[table id=68 /]
Do Góry