M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

BorgWarner Racing Team podsumowuje udział w Memoriale

fot. Agnieszka Wołkowicz

W ostatni weekend w Wieliczce rozegrany został Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawody te, mające upamiętnić rajdowych mistrzów, zgromadziły na starcie ponad 30 załóg, a wraz z zawodnikami HRSMP ponad 60 samochodów. W licznej stawce nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team w składzie Szymon Piękoś / Łukasz Krasowski (Mitsubishi Lancer Evo VIII) oraz Karol Krupa / Wojciech Witkowski (Mitsubishi Lancer Evo IX). Krośnianie dojechali do mety na odpowiednio szóstej i siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Szymon Piękoś:

Powrót na pokład rajdówki po zimowej przerwie okazał się dla naszej załogi bardzo udany. Biorąc pod uwagę możliwości sprzętowe na tle rywali, trudno było oczekiwać, że uda nam się włączyć do walki o zwycięstwo. Mimo to z odcinka na odcinek rozkręcaliśmy się, notując coraz lepsze czasy. Nie popełniając większych błędów, ukończyliśmy pierwszy dzień na siódmej pozycji ex aequo z Karolem i Wojtkiem. Niemal bratobójcza walka z zespołowymi kolegami trwała aż do ostatniego oesu, na którym udało się wykręcić doskonały, trzeci czas w klasyfikacji generalnej i awansować na szóste miejsce. Do podium zabrakło niewiele, więc jesteśmy z występu w Wieliczce bardzo zadowoleni.

Karol Krupa:

Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był tak naprawdę pierwszym występem za kierownicą Lancera w rajdowych warunkach. Rok temu awaria pokonała nas już na pierwszych kilometrach. Liczyliśmy więc, że tym razem uda się „odczarować” Wieliczkę i pokazać się z dobrej strony mimo faktu, że dysponowaliśmy jednym z najsłabszych czteronapędowych samochodów w stawce. Długie proste na odcinkach specjalnych jeszcze bardziej premiowały moc silników. Wszystko udawało się jednak bardzo dobrze, o czym świadczą oesowe rezultaty w czołowej piątce. Szansę na jeszcze lepszy wynik przekreśliła awaria układu hamulcowego na ostatnich Brzegach, gdzie straciliśmy mnóstwo czasu. Finalnie uplasowaliśmy się na siódmym miejscu w generalce, tuż za zespołowymi kolegami.

fot. Agnieszka Wołkowicz

Głównym sponsorem teamu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu Fb.
Do Góry