Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Bolek i Gaś zdobywają Bochnię

Kamil Bolek i Marcin Gaś wyników wygrali trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, 4. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Duet jadący Renault Clio klasy RO 1 był bardzo mocno naciskany przez konkurentów i ostatecznie wybronił pierwszą pozycję o jedyne 1,3s.

Na drugim miejscu uplasowali się zwycięzcy poprzedniej rundy, Mikołaj Marczyk z Sebastianem Dwornikiem. Pierwszą trójkę uzupełnili najszybsi w klasie RO 2, Szymon Cieślak i Bartosz Sajdak, tracąc do zwycięzców 6,8s. Zawodnicy ci wygrali dwa z siedmiu odcinków specjalnych. Po jednym odcinku wygrywali Bolek, Rybka i Marczyk, dwa wygrał Żarłok.

Czwarte miejsce zajęli Krzysztof Rybka i Krzysztof Grzesik (+14,6s, Citroen Saxo), na piątym uplasowali się Damian Kostka z Pawłem Pochroniem (+27,8s, Honda Civic), a na szóstym Maciej Sordyl i Wojciech Wysokiński (+31,2s, Honda Civic). Siódma pozycja to Piotr Baran i Michał Paciej (+37,8s, Honda Civic), ósma Robert Wanicki i Mateusz Martynek (+44,2s, Renault Clio), dziewiąta Mariusz Preś i Łukasz Szterleja (+48,7s, BMW 318 IS). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Jerzy Smagała i Konrad Giergiel (+1:09,3s, Citroen Saxo), najszybsi w Pucharze Peugeot Citroen. Pokonsli e nim Mateusza Karzyńskiego z Michałem Miklaszewskim i Macieja Matysiaka z Inez Adamską.

W Pucharze Cento Rally najszybsi Kazimierz Karolczak i Krzysztof Marczewski, drudzy Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz. Klasę RO R wygrali Arkadiusz Lechoszest i Paweł Drahan przed Michałem Kućką z Łukaszem Jastrzębskim i Tomaszem Wróblewskim z Radosławem Banachem. Podium RO 4WD uzupełnili w kolejności od pierwszego do trzeciego miejsca: Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem, Wojciech Krawczyk z Bartoszem Pawlikiem i Marek Dudziński z Tomaszem Siwakiem.

Marek Bugajski i Robert Drożdż nie mieli równych sobie konkurentów w Gość 2WD, pokonując o blisko pół minuty Bartłomieja Grzybka z Michałem Ranikiem. Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz uzupełnili podium. W Gość 4WD najszybciej pojechali Damian Łata i Michał Grudziński, pokonując Huberta Maja z Jakubem Brzezińskim i Łukasza Kotarbę z Mciejem Wilkiem.

You may also like
Do Góry