Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Bestwiński zakończy sezon RSMŚl

Z powodu poważnych zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska informujemy, że do końca cyklu pozostały 3 rundy: Rajd Opolski (24-25 października), Rajd Cieszyńska Barbórka (6-7 listopada) oraz przeniesiony Rajd Bestwiński (27-28 listopada).

Baza pierwszej rundy oraz jej serwis znajdować się będzie na terenie Centrum Handlowego Turawa Park, Zawada k/Opola. Tam też zlokalizowana zostanie start oraz meta rajdu. Odcinki specjalne będą pokonywane trzykrotnie o długości ok 6,5km każdy, czyli ok 39km.

Bazę “Cieszynki” tradycyjnie zlokalizowano na rynku w Cieszynie, w Domu Narodowym, natomiast serwis znajdować się będzie w Ustroniu. Rajd składać się będzie z trzech odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie o długości – 7km, 6,5km i 5,5km, czyli do pokonania będzie 38km oesowych. Ostatnie zawody, czyli Rajd Bestwiński, będą posiadać bazę w Centrum Kultury Bestwina, a start i meta zlokalizowane będą pod Urzędem Gminy Bestwina. Trasa rajdu to 3 odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie, a ich suma to ok. 38km.

Na zmiany terminów miało wpływ wiele czynników – wybory do sejmu, które spowodowały przeprowadzenie Rajdu Opolskiego w trybie piątkowo-sobotnim oraz wymagania sponsorskie, mające wpływ na zmianę terminu Rajdu Bestwińskiego.

Więcej o lidze w zakładce RSMŚl.
Do Góry