M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

BBB Rally Team- “tym razem do startu podejdziemy nieco spokojniej”

Kolejny rajdowy weekend przed BBB rally team. Tym razem 12 maja stawka Rajdowego Pucharu Śląska uda się do malowniczej Gminy Gaszowice, gdzie rozegrana zostanie druga runda “Rajd o Puchar Wójta Gminy Gaszowice”. Do zawodów zgłosiło się sto załóg, w tym osiemnaście ekip  w klasie CENTO.
Dla Marcina Biernata drugi start w sezonie można nazwać nowym otwarciem, ponieważ inaugurujący występ nie był zbyt udany. Szybka i efektowna jazda, zapadła w pamięć wielu kibicom zgromadzonym przy trasie, niestety kłopoty techniczne z Fiatem Cinquecento skreśliły szansę na mocne wejście w sezon.  Dlatego tym razem  do gry ma wejść więcej strategii, aby zrealizować cel, jakim jest walka w najlepszej piątce klasy CENTO oraz jazda na miarę możliwości sprzętu i własnych. Do tego intensywne przygotowania przed zawodami i udoskonalenie rzeczy sprawiających problemy w czasie poprzednich zawodów, pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Należy pamiętać, że sezon jest długi, a według zasady – zwycięzcy są na mecie, można budować swój bagaż doświadczeń.
Tym razem do startu podejdziemy nieco spokojniej i nie nastawiamy się na walkę ponad swoje możliwości. Chcemy pojechać czysto, ale szybko, żeby zebrać kolejne doświadczenia, które powinny zaprocentować w dalszej części sezonu. Mimo chęci jazdy “for fun” naszym celem nadaj jest rywalizacja z najlepszą piątką w naszej klasie, co wcale nie będzie łatwym zadaniem. Prognozy pogody nie wróżą dla nas łaskawych warunków atmosferycznych, ale trzeba być dobrej myśli, że rajd przejedzie po suchej nawierzchni. Zapraszamy wszystkich do kibicowania!” – podsumował Marcin Biernat
Do Góry