57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Baran/Paciej i problemy z samochodem

Niezbyt dobrze rozpoczyna się pierwsza runda RSMŚl dla aktualnych Wicemistrzów ligi, Piotra Barana i Michała Pacieja. Zawodnicy pojadą “z duszą na ramieniu”, ponieważ tuż przed zawodami pojawiły się problemy z samochodem.

– Chociaż zabrzmi to dziwnie w kontekście wypowiedzi „przed”, to już teraz nie możemy zaliczyć tegorocznego Rajdu Mikołowskiego do udanych. Byliśmy bardzo zmotywowani do pokazania dobrego tempa podczas pierwszej rundy Mistrzostw Śląska i wysondowania formy naszych najpoważniejszych konkurentów, a tymczasem obawiamy się czy w ogóle dotrzemy do mety… nie tyle rajdu, co pojedynczego odcinka specjalnego. Niestety w czasie strojenia silnika, które przeprowadziliśmy w naszym stylu, czyli w ostatniej chwili, rozpadło się przełożenie główne w naszej skrzyni biegów. Chociaż udało się ją zmienić na seryjną, z której korzystaliśmy tutaj rok temu, to jej kondycja pozostawia wiele do życzenia. Będziemy więc dysponowali niewystrojoną jednostką napędową i skrzynią biegów, której obsługa będzie wymagała zaangażowania obydwu członków załogi.

– Jak się domyślacie, w tej chwili staramy się więc przede wszystkim odnaleźć w sobie motywację, którą wygląda mniej więcej tak, jak wspomniane przełożenie główne. Wiemy jednak, że na starcie do pierwszego odcinka specjalnego adrenalina zrobi swoje i wykrzeszemy z nas i naszej Hondy wszystko, co najlepsze. Zapraszamy na odcinki!

Fot: Rallyborne
Do Góry