Rajd Monte – Carlo 2020 – szczegóły
Punkty dla piętnastu zawodników – zmiany w RSMP 2020
Puchar Debiutanta – nowość w RSMP 2020
RSMP 2020 – Rajd Koszyc w miejsce dolnośląskiego
Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Awaria silnika i walka o punkty

Niestety pechowo zakończył się dla offroadSPORT Łukaszewski Rally Team ostatni start w sezonie 2016. Podczas rajdu Baja Inter Cars Żagań, ostatniej rundy Mistrzostw Europy FIA CEZ i Mistrzostw Polski w rajdach cross-country, załogę Marcin Łukaszewski / Magdalena Duhanik spotkała awaria silnika, przez co walka o zwycięstwo zakończyła się już po drugim odcinku specjalnym. Potem liczyło się już tylko to, by dojechać do mety i zyskać punkty w RMPST.

Zaczęliśmy od trzeciego miejsca podczas prologu. Po wyborze miejsc startowych przypadła nam pierwsza pozycja i w sobotę otwieraliśmy trasę. Niestety, po przejechaniu nieco ponad 50 km pierwszego oesu zaczęły się problemy z silnikiem. Stanęliśmy 18 km przed metą i podjęliśmy próbę naprawy. Ostatecznie się udało, ale nie zmieściliśmy się w limicie czasowym i otrzymaliśmy kary czasowe. To był dla nas koniec jazdy w sobotę. Niestety, w niedzielę było już po zawodach i liczyło się tylko to, by ze stukającą panewką dojechać spokojnym tempem do mety. To nie w naszym stylu, ale trzeba było kalkulować i liczyć punkty, by sezon zakończyć na podium Mistrzostw Polski. Ostatecznie udało się dotrzeć do mety i zyskać cenne punkty, ale jest w nas ogromny niedosyt.

– powiedział Marcin Łukaszewski.

To był ostatni rajd w tym sezonie, byliśmy nastawieni na walkę do ostatnich metrów i zwycięstwo, a przyszło nam walczyć ze sprzętem. Szkoda, ale takie są rajdy. Dziękujemy kibicom, tym na miejscu w Żaganiu i tym, którzy śledzili naszą rywalizację w internecie. Z pewnością zobaczymy się w przyszłym sezonie, a na podsumowanie obecnego przyjdzie jeszcze czas. Jeszcze raz dzięki

– dodał Łukaszewski.

Ostatecznie załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła 4. miejsce wśród aut T1 i 17. w klasyfikacji generalnej rajdu.

You may also like
Do Góry