Rajd Australii 2019 odwołany!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!
Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Aron Domżała Fabią R5 w Rajdzie Estonii

fot. rallyestonia.com

Znany ze startów w rajdach cross-country, Aron Domżała zapowiada, iż weźmie udział w rozgrywanym w połowie lipca Rajdzie Estonii – informuje organizator imprezy. Kierowca zasiądzie za sterami Škody Fabii R5, przygotowanej przez TGS Worldwide – zespół, którego szefem jest Toni Gardemeister, były zawodnik WRC.

Aron Domżała:

Bardzo się cieszę, że wrócę do Estonii, ponieważ tutaj są moje ulubione odcinki. Szczególnie nie mogę się doczekać, aby ponownie przejechać próbę Arula. Start w nowym samochodzie przynosi jeszcze więcej ekscytacji, ponieważ będzie to mój debiut w aucie klasy R5. Po dłuższej przerwie i wielu przejechanych kilometrach na pustyniach całego świata, miło jest znów rzucić wyzwanie tym drogom, zwłaszcza z moim przyjacielem i pilotem Szymonem Gospodarczykiem.

Toni Gardemeister:

Dla nas bardzo ekscytujące jest pracować z Aronem, który ostatnio brał udział głównie w imprezach cross-country. Jestem pewien, że zaprezentuje dobre tempo w naszej Fabii R5 i będzie bardzo konkurencyjny. Rajd Estonii to zawody o wysokiej wartości, mające profesjonalną organizację i świetne odcinki.

Rajd Estonii to runda estońskiego i łotewskiego czempionatu. Na trasie powinni pojawić się także zawodnicy European Rally Trophy. Start w imprezie zapowiedziały też gwiazdy WRC: Ott TänakHayden Paddon i Craig Breen.

Urmo Aava, dyrektor rajdu:

Polski rynek jest bardzo ważny dla nas i dla naszych sponsorów. Jestem pewien, że wielu kibiców z Polski przyjedzie, by dopingować swoich zawodników, a także zobaczyć trzy zespoły WRC walczące tutaj o zwycięstwo.
Do Góry