Aresztowanie Leszka Kuzaja

leszek kuzaj areszowany

Leszek Kuzaj jest polskim kierowcą rajdowym, który zadebiutował w Rajdzie Elmot, w 1988 roku. Na tym wydarzeniu usiadł on za kierownicą Fiata 126p. Wielokrotnie odebrał on tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej, bo w latach: 2002, 2004, 2005 oraz 2006. Jeździł on dotychczas między innymi tymi samochodami: Fiat 126p, Renault Clio, Cinquecento Abarth, Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza WRC, Peugeot 207 S2000, Peugeot 307 WRC.

Leszek Kuzaj wielokrotnym mistrzem Polski

Jak już wyżej wspomniano, Leszek Kuzaj tytuł mistrza Polski otrzymał w roku 2002, 2004, 2005 oraz 2006. Był on również raz żonaty. Leszek Kuzaj pierwsza żona – była to jego wieloletnia partnerka Anna. Ma on z tego małżeństwa również dwójkę dzieci. Leszek Kuzaj dzieci – są to dwie córki, którym wraz z małżonką rajdowiec nadał imiona Dominika oraz Julia.

Kolejne zarzuty wobec Kuzaja

Rajdowiec niestety popadł w konflikt z prawem na początku grudnia 2021 roku. Został on wówczas zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Do aresztu wraz z nim miało trafić pięć innych osób. Zatrzymany rajdowiec Leszek Kuzaj podejrzany był o działania w związku ze zorganizowaną grupą przestępczą. Zajmowała się ona oszustwami podatkowymi, a według ustaleń członkowie owej grupy zajmowali się wykorzystywaniem przepisów wewnątrzunijnych do zakupu luksusowych samochodów, z tak zwanej „klasy premium”.

Leszek Kuzaj aresztowany został dokładnie 9 grudnia 2021 roku. Wyżej wspomniane, kupowane nielegalnie samochody, nabywane były za granicą lub na terenie autoryzowanych salonów samochodowych w Polsce. Ich faktyczna wartość obniżona miała być o podatek VAT oraz należności akcyzowe. Na cele tych operacji, jak ustalili śledczy, zakładane były fikcyjne spółki w kraju, jak również za granicą. Sąd zdecydował, iż Leszek Kuzaj zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Majątek Leszka Kuzaja

Obecnie rajdowiec nie zajmuje się już braniem udziału w rajdach. Ma on jednak, jak wielu uważa, pracę marzeń. Od kilku lat jest on ambasadorem Toru Modlin. Dba on dokładnie o to, aby obiekt rozwijał się prężnie i w dobrym kierunku. Prowadzi on także już od 1997 roku działalność gospodarczą, która na rynku funkcjonuje pod nazwą „Kuzaj Sport”, zajmuje się ona handlem samochodami. W 2021 roku brał on również udział w akcji, której celem było promowanie rządowego systemu poboru opłat na autostradach e-Toll.

Kilka lat temu głośno było o jego ogromnej kolekcji samochodów, do której zaliczyć można było Porsche 911 Turbo 997, którym jeździł on na co dzień. Jakiś czas później przesiadł się jednak do modelu 911 z odkrytym dachem, który niestety rozbił podczas wakacji w 2021 roku. Fani zachwycali się również jego Skodą Fabią S2000, kilkoma modelami Audi, a także Lamborghini Gallardo Superlegger. Kuzaj wiele samochodów jednak wystawił na sprzedaż. Majatek Leszka Kuzaja nie jest dokładnie znany, jednak możemy się spodziewać, że jest on naprawdę spory.

Leszek Kuzaj wśród najlepszych

Osiągnięcia Kuzaja porównać można do osiągnięć najlepszych rajdowców, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Łącznie wziął on udział w pięćdziesięciu jeden rajdach rangi ERC, dwadzieścia sześć z nich ukończył. Stał on na podium aż piętnaście razy, z czego siedem jako rajdowiec, który zajął pierwsze miejsce.