FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
Rajd Szwecji 2020 – dzień dla Evansa. Kłopoty Latvali
Rajd Szwecji 2020 – pierwszy oes odwołany
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Aleksiej Łukjaniuk rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach

Aleksiej Łukjaniuk w ramach rekompensaty za wykroczenie drogowe w trakcie Rajdu Liepaja, na prośbę FIA przeprowadził zajęcia dla dzieci w Sankt Petersburgu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w rajdach.

Rosyjski kierowca rajdowy opracował prezentację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwzględnieniem przepisów ruchu oraz typowych sytuacji, które zdarzają się w miastach. Jak podkreślił Łukjaniuk rola prowadzącego była wyzwaniem, jednak spotkała się z zainteresowaniem słuchaczy.

Opracowałem prezentację, żeby porozmawiać z dziećmi w szkole na temat bezpieczeństwa oraz typowych sytuacji w dużych miastach. Na terenach spacerowych, przejściach dla pieszych, mamy wiele wypadków z powodowanych brakiem uwagi. Nie tylko kierowców, ale także pieszych. Dość napięte sytuacje na naszych drogach” – opowiada Łukjaniuk dla oficjalnego portalu Rajdowych Mistrzostw Europy.

Informacje zwrotne od dzieci są pozytywne. Byli zaangażowani w zadawanie pytań, odgrywanie ról i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Oczywiście jest mi łatwo być prowadzącym, ale było miło to zrobić” – podsumował.

Źródło: FIA ERC.com

Fot. Gregory Lenormand
Do Góry