57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Aleksiej Łukjaniuk: nie mogę się doczekać startu

fot. FIA ERC

Rosjanin oficjalnie potwierdził swój udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Kierowca słynący z efektownej i szybkiej jazdy planuje start we wszystkich ośmiu rundach FIA ERC. Na prawym fotelu w Fieście R5 usiądzie ponownie jego rodak, Aleksiej Arnautow, a obsługą samochodu zajmie się firma H-Racing. Niewiele zmieniło się pod względem samochodu i członków ekipy, jednak jak podkreśla sam kierowca, chce rozpocząć do sezonu 2018 z nową taktyką.

Aleksiej Łukjaniuk:

Zmieniliśmy nasz sposób dobru ustawień samochodu i zaczęliśmy współpracować z inżynierem, który ma doświadczenie w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Właśnie zakończyliśmy testy we Włoszech i jestem zadowolony z postępów, jakie poczyniliśmy z samochodem. Nie mogę się doczekać startu, gdzie wykorzystam zdobyte doświadczenie w warunkach bojowych. Myślę nad taktyką i staram się jak najlepiej przygotować.

Uwielbiam Rajd Azorów, gdzie pierwszy raz wystartowaliśmy w 2016 roku. Szybko udało mi się tam przyzwyczaić do panujących warunków i pokazać dobrą prędkość na odcinkach specjalnych. Liczę na doświadczenie z poprzednich sezonów. Planuję sprawdzić notatki, z których dotychczas korzystaliśmy, ponieważ 95 procent oesów pokrywa się z tymi z 2017 roku.
Do Góry