Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Abu Dhabi Desert Challenge: awans Małysza i Martona

Załoga samochodowa Orlen Team już na 7. miejscu w „generalce” (po trzecim etapie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge). Zawody są już na półmetku, zaś zawodnika Orlen Teamu od mety dzielą tylko dwa dni. Dziś Adam powiększył przewagę i awansował z 11. na siódmą pozycję w tabeli.

– Bardzo fajny dzień dla nas – powiedział Adam na mecie etapu. – Wczoraj było źle i naprawdę fatalnie się czułem, ale dziś złapałem mocne tempo i jechałem równo. Może tylko ze dwa razy wypadłem z rytmu, ale szybko sobie z tymi poradziłem. Jechało się bardzo dobrze i to widać w wynikach, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Auto spisywało się też wyśmienicie. Wjeżdżam się w MINI i coraz bardziej zaczynam się z tym autem „rozumieć”. Samochód ma niesamowite możliwości! Jest dobrze i byle do przodu – optymistycznie kończy Adam Małysz!

W klasyfikacji generalnej samochodów na 25. Abu Dhabi Desert Rally prowadzi Nasser Al Attiyah. Drugi jest Władymir Wasiliew, a trzecią pozycję zajmuje Erik Van Loon. Pierwsza trójka to kierowcy aut MINI. Marek Dąbrowski, drugi z kierowców Orlen Team (jadący Toyotą), po tym etapie jest szósty.

Starty załogi Małysz-Marton samochodem MINI są możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów: PKN Orlen i Red Bull oraz partnerów: Generali i The North Face.
Do Góry