“Jestem dumna i zadowolona z rezultatów” – wywiad z Magdaleną Misiarz
Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

8 runda RMPZ – kręte oesy wokół Bytowa

Pod koniec sezonu Automobilklub Koszaliński zaprasza na Kaszuby, gdzie na terenie powiatu bytowskiego po raz pierwszy organizuje rajd samochodowy. Malownicze ukształtowanie terenu wokół Bytowa to przede wszystkim wspaniałe widoki, ale dla organizatorów to również okazja do znalezienia wijących się wśród licznych wzgórz, wąskich, asfaltowych dróg, na których można wytyczyć odcinki specjalne.

11879288_884666121628168_7095609581219130353_oDzięki podjęciu współpracy z Burmistrzem Bytowa powstała możliwość zorganizowania rajdu w niesamowitej scenerii Kaszub. Termin wyznaczyliśmy na weekend 14-15 listopada, a sam rajd włączony został do ogólnopolskiego cyklu, jako 8 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Kaszubskie krajobrazy tak zachwyciły organizatorów, że sam rajd też nazwany został po kaszubsku: 1. Bëtowskô Gońba, a oznacza to w wolnym tłumaczeniu Bytowską Gonitwę.

W przypadku rajdu organizowanego przez Automobilklub Koszaliński nie może zabraknąć widowiskowego prologu – i nie zabraknie go w Bytowie! W sobotę, od razu po ceremonii startu na tutejszym Rynku załogi udadzą się na start wieczornego prologu, który rozpocznie się o 19:30 i poprowadzony został po ulicach centrum miasta. Jednak esencja ścigania czeka w niedzielę. – Przygotowaliśmy trzy odcinki specjalne, które załogi pokonywać będą trzykrotnie z przerwami serwisowymi w Bytowie. Cały KJS to 10 odcinków o łącznej długości 24km przy całkowitej długości rajdu 105km, co daje nam najbardziej kompaktowy rajd w cyklu RMPZ. Naturalna charakterystyka oesów sprawia, że śmiało można powiedzieć, iż będzie to także najbardziej kręty rajd sezonu, a moc auta nie będzie tu grała pierwszoplanowej roli – mówią organizatorzy.

Lista zgłoszeń do rajdu zamknięta zostanie 9 listopada o północy – zgłaszać można się poprzez elektroniczny formularz na stronie rajdu.

Sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2015 dobiega końca i zapowiada się ostra walka między pretendentami do tytułów zarówno w klasyfikacji generalnej jak i poszczególnych klasach. Organizatorzy mają nadzieję, że spodobają się Wam nowe trasy i 1. Bëtowskô Gońba będzie pięknym rajdowym świętem i zagości na dłużej na niepowtarzalnych Kaszubach.
Do Góry