Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

8. Moto Orkiestra Automobilklubu Opolskiego

Już 10 stycznia w ramach XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie domExpo w Opolu Automobilklub Opolski zorganizuje 8 Moto Orkiestrę. Celem imprezy jest podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i umiejętności kierowania pojazdami samochodowymi oraz edukacji w ramach udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Wszystkie datki zbierane będą do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godziny 10:00 do 15:00 na terenie domExpo w Opolu przy ulicy Kępskiej 8 każdy z chętnych będzie mógł spróbować swoich sił podczas samochodowej próby zręcznościowej, jazdy na trolejach, przejść podstawowe szkolenie z zakresu ratownictwa na miejscu wypadku drogowego. Będzie również możliwość skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia. Dodatkowo o godzinie 11:00 odbędzie się pokaz uwalniania poszkodowanych z samochodu przez załogę wozu ratownictwa drogowego Straży Pożarnej.

wosp-plakat-internetPróby sprawności prowadzenia samochodu odbędą się na terenie parkingu domExpo w Opolu jako MINI KJS: 1 próba – slalom własnym samochodem, 2 próba – samochodem organizatora (na trolejach). Każdy z uczestników ma prawo do dowolnej ilości przejazdów. Koszt dwóch przejazdów (próba sportowa +troleje) to 20 zł. Za pierwsze trzy miejsca w tych odrębnych dwóch kategoriach zawodnicy otrzymają nagrody w postaci pucharów oraz dyplomów wręczonych na zakończeniu imprezy w domExpo w Opolu o godzinie 15:00.

Przez cały czas trwania imprezy na terenie domExpo w restauracji Inspiracje odbywać się będzie szkolenie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej na miejscu wypadku samochodowego: ewakuacja poszkodowanych z pojazdów, zabezpieczenie miejsca wypadku, resuscytacja za pomocą fantomu. Dla wszystkich chętnych za dowolną kwotę dostępny będzie symulator dachowania oraz zderzenia. O godzinie 11:00 Straż Pożarna przeprowadzi pokaz uwalniania poszkodowanych z pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych oraz udzieli instrukcji z zakresu p.poż.

PROGRAM IMPREZY
Niedziela 10 stycznia 2016 r.

Samochodowa próba zręcznościowa oraz jazda na trolejach – 10:00-15:00
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej – 10:00-15:00
Symulator dachowania oraz zderzenia – 10:00-15:00
Pokaz uwalniania poszkodowanych z samochodu – 11:00

Dotyczy samochodowej próby zręcznościowej oraz jazdy na trolejach:
Odbiór administracyjny -9:30 – 14:30
Badanie kontrolne – 9:30 – 14:30
Odprawa i informacje dot. startu – 9:45 i na bieżąco w biurze
Start pierwszego uczestnika – 10:00
Meta ostatniego uczestnika – 14:45
Opublikowanie końcowej klasyfikacji w biurze – 14:50
Rozdanie nagród – domExpo – 15:00

Pobierz szczegółowy program (.doc)

You may also like
Do Góry