45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

76. Rajd Polski 2019: Mikołaj Marczyk sprawdzi swoje tempo w ERC

Bardzo dobry początek sezonu dla Mikołaja Marczyka, to konsekwencja mądrze zaplanowanych działań, które dają efekty. Sukcesywne budowanie tempa i umiejętności za kierownicą Skody Fabii R5 zostanie zweryfikowane podczas Rajdu Polski, gdzie popularny Miko, będzie starał się dorównać rywalom z ERC.

Mikołaj Marczyk nie zamierza rezygnować z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2019. Ten cykl nadal jest priorytetowy, jednak do rozwoju potrzebne są nowe doświadczenia. Start w tegorocznej edycji Rajdu Polski to nowe wyzwanie w karierze młodego polskiego talentu.

“Oczywiście priorytetem są mistrzostwa Polski, podwójne punkty w Rajdzie Polski są istotne, dlatego bardzo ważne jest znalezienie się na mecie. Jednak nie chcę dużo myśleć o punktach. Chcę dobrze bawić się i być najlepszą wersją siebie, jako kierowcy. Ubiegłoroczny Rajd Polski był moim drugim rajdem na szutrze. Od tamtej pory nie jeździłem po luźnej nawierzchni. Wtedy byliśmy sześć sekund przed Łukaszem Habajem i Danielem Dymurskim. Na pewno od tego czasu poczynili postępy, prowadzą w Rajdowych Mistrzostwach Europy i jestem z tego powodu zadowolony. W zeszłym roku Chris Ingram był od nas szybszy o 0,3s / km, ciekawie będzie zobaczyć różnicę po roku. Konkurencja w ERC jest bardzo wysoka, jednak mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać wiedzę i doświadczenie z poprzedniego startu i być blisko chłopaków. Muszę jednocześnie zachować spokój i jechać własnym tempem, aby nie przesadzać od początku. Przygotowanie w zeszłym roku było nieco lepsze, ponieważ pojechałem mały rajd na Litwie, a następnie Rajd Polski. W tym roku zgodnie z regulaminem mamy tylko jeden dzień testowy. Od mojego ostatniego występu na szutrze minęło dziewięć miesięcy. Mam nadzieję, że będę odpowiedzialny, to najważniejsze” – komentuje Mikołaj Marczyk.
Do Góry