Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

76. Rajd Polski 2019: Jari Huttunen liderem po pierwszym dniu

76. Rajd Polski rozpoczął tradycyjnie odcinek specjalny Mikołajki Arena, który na swoje konto zapisał Jari Huttunen. Na drugim miejscu dojechał obrońca tytułu mistrzowskiego Aleksiej Łukaniuk, a na doskonałej trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Marczyk.

Krótki i bardzo techniczny odcinek przygotowany przede wszystkim dla kibiców – Mikołajki Arena (2,50 km) to przedsmak rywalizacji w Rajdzie Polski. Liderem po pierwszym dniu rywalizacji jest Jari Huttunen, który wypracował niewielką przewagę nad drugim Aleksiejem Łukaniukiem (+0,2s)  i trzecim Mikołajem Marczykiem (+0,7s). Na czwartym miejscu dojechał lider klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy – Łukasz Habaj (+1,0s). Aron Domżała zamknął najlepszą piątkę, tracąc +1,7s. W pierwszej dziesiątce ERC znalazł się jeszcze Tomasz Kasperczyk na ósmej pozycji (+2,5s) i zamykający dziesiątkę Jarosław Kołtun (+2,8s) z Kacprem Wróblewskim, który uzyskał taki sam czas.

 

Łukasz Habaj – “Było dobrze, ale nie perfekcyjnie. Lepiej niż o poranku. Dużo kibiców, miałem sporo radości.”

Aleksiej Łukaniuk“Jest ok. Przyczepność była dobra miejscami, mogliśmy jechać szybciej, ale nie ma to znaczenia”

Mikołaj MarczykByło dużo łatwiej niż poprzednim razem. Teraz mieliśmy więcej przyczepności, ale w niektórych miejscach nadal było błoto i było ślisko.

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na prowadzeniu znajduje się Mikołaj Marczyk, dalej w klasyfikacji jest Łukasz Habaj (+0,3s), trzecią lokatę zajmuje Aron Domżała (+1,0s), czwarty jest Tomasz Kasperczyk (+1,8s), a piąte miejsce zajmują Jarosław Kołtun i Kacper Wróblewski (+2,1s)
Do Góry