Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: HRSMP, PPC, RO, KJS, RSMŚl

62. Rajd Wisły coraz bliżej

Już 23 września wystartuje 62. edycja Rajdu Wisły – jednej z najstarszych tego typu imprez w naszym kraju. Historia rajdu organizowanego przez Automobilklub Śląski sięga 1951 roku, kiedy to odbyła się 1. Ogólnopolska Jazda Orientacyjno-Konkursowa, dająca początek jednej z najbardziej lubianych imprez motoryzacyjnych i to zarówno przez kibiców, jak i samych zawodników. Przez te wszystkie lata na listę zwycięzców rajdu wpisało się wiele znakomitych nazwisk, znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Byli wśród nich m.in. Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Andrzej Jaroszewicz, Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Krzysztof Hołowczyc, a ostatnio Kajetan Kajetanowicz i Bryan Bouffier.

Tegoroczna edycja Rajdu Wisły stanowi 5. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, ale jest również 6. rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, co zapowiada sporo atrakcji dla wszystkich miłośników motoryzacji. Zawodnicy będą rywalizowali na siedmiu odcinkach specjalnych, na które składają się trzykrotnie pokonywane oesy Koniaków i Kotelnica oraz kończący rajd odcinek Kubalonka. Jak zawsze na tej imprezie, załogi mogą spodziewać się trudnych technicznie prób, które nie tyle preferują moc silników, co umiejętności i technikę jazdy zawodników. Spodziewamy się, że udział w rajdzie wezmą nie tylko uczestnicy RSMŚ i HRPP, ale także załogi startujące w mistrzostwach Polski, które mogą rywalizować w klasie Gość. Oprócz tego, na wiślańskim rynku Automobilklub Śląski przygotował szereg dodatkowych atrakcji dla kibiców m.in. pokazy ratownictwa drogowego i prezentację samochodów zabytkowych. Przy okazji serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość przy organizacji rajdu należą się włodarzom gmin: Wisła, Istebna, Rajcza i Milówka, na których terenie będziemy gościć w tym roku. Liczymy, więc na dobrą pogodę, bezpiecznie dopingujących kibiców i ciekawą rywalizację na trasie!

– mówi wieloletni dyrektor rajdu – Andrzej Szkuta.

tlo_fb-gl62. Rajd Wisły rozpocznie się w piątek, 23 września, o godz. 20:00 uroczystym startem z centrum Wisły (Plac Hoffa). W sobotę o godz. 8:00 załogi wyruszą na trasę z parku serwisowego, zlokalizowanego w pobliżu bazy rajdu – Kompleksu Zagroń w Istebnej. Rywalizować będą na trzech pętlach złożonych z dwóch odcinków specjalnych, OS 1 / 3 / 5 Koniaków (6,26 km) i OS 2 / 4 / 6 Kotelnica (7,00 km). Na koniec zaplanowano próbę OS 7 Kubalonka o długości 4,28 km.

Trasa tegorocznego rajdu liczy 165,55 km, z czego 44,06 km to odcinki specjalne. Pierwsza załoga spodziewana jest na mecie w Wiśle o godz. 16.21, a o godzinie 20.00 w miejscowym amfiteatrze odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów.

Więcej informacji na stronie rajdu. Serwis Rajdy24.pl obejmuje patronatem medialnym zarówno cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jak i Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Przeprowadzimy dla Was relację na żywo z zawodów. Jeśli chciałbyś, aby Twoja firma dołączyła do partnerów naszego serwisu lub do reklamodawców, wspierając relację, zachęcamy do kontaktu: [email protected] lub telefon 887 856 856.
Do Góry