Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rajd Barbórka, RSMP

57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie

57. Rajd Barbórki 2019 jest wyjątkowym wydarzeniem w całym motorsportowym kalendarzu. Prestiżowa impreza z długoletnią tradycją to doskonała okazja do zaprezentowania się przed kibicami z całej Polski. Z takiej możliwości skorzysta 19 latek – Michał Chorbiński pilotowany przez Beatę Borowicz.

Młody kierowca z Żar tegoroczne starty przeznaczył na zdobywanie doświadczenia głównie w cyklu Tarmac Masters. Trudne odcinki specjalne zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego są dobrym miejscem do podnoszenia swoich umiejętności w samochodzie rajdowym.

Michał Chorbiński poza występami za kierownicą Renault Clio w popularnym Tarmacu wspierał Jakuba “Colina” Brzezińskiego na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rola szpiega, czyli osoby sprawdzającej odcinek specjalny przed oficjalnym przejazdem samochodów rajdowych, to odpowiedzialne zadanie. Dzięki temu można w łatwy sposób nauczyć się tworzenia opisu trasy oraz zwracania uwagi na kluczowe aspekty podczas jazdy na odcinku specjalnym.

„ Michała poznałem kilka lat temu podczas prywatnych szkoleń z rajdowej jazdy. Pamiętam wówczas, że 15 letni Michał już w pierwszym przejeździe zrobił na mnie piorunujące wrażenie odnośnie czucia samochodu i rozumienia tego, co mu się przekazuje. Przez okres wielu lat miałem kontakt z tysiącami kierowców – natomiast Michał od razu zwrócił moją uwagę. Postanowiłem wziąć go pod swoje skrzydła, żeby poznał dyscyplinę od podszewki. Od tamtego czasu zabieram go na wszystkie możliwe testy, “wrzucam” do każdej rajdówki zarówno na prawy jak i lewy fotel, zabieram na eventy firmowe, gdzie jeździ z gośćmi rajdówkami jako instruktor. Od 3 lat jest moim szpiegiem rozpoznania trasy. Te wszystkie projekty pomagają poznać Michałowi dyscyplinę w bardzo szczegółowy sposób. Teraz na Rajdzie Barbórka ma zdobywać doświadczenie i nie patrzeć na wynik, natomiast jestem pewien, że w przyszłości będzie jednym z najszybszych polskich kierowców rajdowych. Podpisuję się pod tym obiema rękami” – opowiada Jakub Brzeziński.

Michał ma za sobą start w ubiegłorocznym Rajdzie Barbórka. Wtedy jako najmłodszy zawodnik w stawce jadąc Renault Clio zdobywał doświadczenie na wymagających odcinkach specjalnych rajdowego klasyka. W 2019 roku czas na  kolejny krok w karierze w nowym samochodzie –  Subaru Impreza STI N12, którym jako ciekawostka w 2016 roku jechał człowiek, który skoczył z granicy kosmosu – Felix Baumgartner.

W 57. Rajdzie Barbórki 2019 celem dla Michała jest szybka i konsekwentna jazda oraz dobra zabawa za kierownicą czteronapędowej rajdówki.

Na prawym fotelu zobaczymy Beatę Borowicz. Zawodniczkę znaną z Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która rywalizuję w klasie RWD CUP. Dla popularnej “Aci” rola pilota jest nowością, jednak zamierza wykorzystać doświadczenia zgromadzone w trakcie analizowania tras odcinków specjalnych w zespole Jakuba “Colina” Brzezińskiego.

W tym sezonie wystartowałem w dwóch rundach Tarmac Masters. Odcinki specjalne na Dolnym Śląsku należą do jednych z najtrudniejszych w Polsce. Każdy kilometr przejechany za kierownicą rajdówki po tych kultowych trasach jest dla mnie na wagę złota.
Dodatkowo przez cały sezon RSMP współpracowałem z Jakubem Brzezińskim. Rola szpiega podczas rajdów rangi Mistrzostw Polski, to odpowiedzialne zadanie, które jednocześnie wiele uczy oraz otwiera oczy na wiele spraw. W ten sposób zgromadziłem ogromną ilość wiedzy na temat OS-ów, jak i niezbędnego w rajdach opisu trasy. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Start w 57. Rajdzie Barbórki 2019. Jest to wyjątkowa impreza, która dostarcza zarówno kierowcom jak i kibicom ogromnych emocji. Tutaj kluczowa jest bezbłędna oraz szybka jazda od pierwszego metra. Występ w Subaru jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Priorytetem jest przede wszystkim dobra zabawa oraz zbieranie cennego doświadczenia, bo w tej dyscyplinie nie ma dróg na skróty.”
– mówi Michał Chorobiński

Nie spodziewałam się, że start w Rajdzie Barbórki nastąpi na tak wczesnym etapie mojej przygody z motorsportem. Będzie to mój absolutny debiut w rajdówce i cieszę się na maxa, że prawy fotel czeka na mnie właśnie obok Michała. Jeszcze niedawno nie wyobrażałam sobie jazdy w roli pilota – do momentu, gdy poznałam tego młodego, bardzo utalentowanego kierowcę. Zaskakująco szybko zaufałam Michałowi (mój żołądek również 😉 ) mając okazję obserwować jego pracę w roli szpiega podczas RSMP właśnie na “prawym”. Możliwość realizacji tak odpowiedzialnego zadania obok Michała to dla mnie zaszczyt. Ze swojej strony zrobię wszystko, by mój kierowca mógł osiągnąć swój cel, a sam udział w Barbórce stał się powodem do uśmiechów na twarzach naszej załogi“ – komentuje Beata Borowicz

Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego startu !!!

Megami – rusztowania izolacje przemysłowe
4xDrive
Motochampions
RR Motorsport
HORPOL – producenta lamp samochodowych

You may also like
Do Góry