Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
next arrow
Slider

Kategoria: Rajd Barbórka, RSMP

57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przez cały sezon 2019 rywalizowali Rajdowych Mistrzostwach Świata. Występ w 57. Rajdzie Barbórka był podziękowaniem dla kibiców. Załoga Forda Fiesty WRC okazała się najszybsza w rajdzie oraz na Kryterium Asów.

Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem zbudowali przewagę nad konkurentami w początkowej części zawodów. Deszczowy odcinek specjalny Modlin wywrócił Rajd Barbórka o sto osiemdziesiąt stopni.

Pierwszy przejazd Toru Modlin padł łupem mistrzowskiej załogi. Na drugiej pozycji uplasował się Bryan Bouffier i Pascal Brodnicki w Fordzie Fiesta Proto. ardzo udany debiut w warszawskim klasyku ma za sobą duet Huttunen / Lukka w Hyundaiu i20 R5. Fińska załoga wspierana przez koreańskiego producenta od początku narzuciła wysokie tempo. Zajmując trzecie miejsce na pierwszym przejeździe Toru Modlin. Czwarty dojechał Maciej Lubiak ze swoją żoną Anną Lubiak. W czołowej piątce znalazł się również duet Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem.

Drugi przejazd Toru Modlin to ponownie najlepsze tempo Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Na drugie miejsce wskoczyli Huttunen i Lukka, a najniższy stopień podium wywalczył Bryan Bouffier i Pascal Brodnicki. Na czwartej pozycji dojechał Maciej Oleksowicz z Marcinem Sienkiewiczem. Po raz drugi piątą lokatę wywalczył Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem.

Oes Bemowo był pokazem umiejętności Jariego Huttunena. Uzyskał najlepszy czas wyprzedzając Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka o ponad 3 sekundy. Na trzeciej pozycji dojechał Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem, którzy stracili cztery sekundy do liderów. Czwarte miejsce wywalczył Łukasz Byśkiniewicz z Adamem Jędraszkiem. Piąty dojechał Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim. Drugi przejazd oesu Bemowo dla najlepszej piątki wyglądał identycznie.

Rywalizację w 57. Rajdzie Barbórka zamykał Tor Służewiec. Na tym najbardziej rajdowym odcinku specjalnym w całej imprezie w pierwszym przejeździe najszybszy był Mikołaj Marczyk. Niecałe osiem dziesiątych sekundy za nim dojechał Michał Ratajczyk z Jędrzejem Szcześniakiem. Trzeci czas uzyskała załoga Oleksowicz / Sienkiewicz, a na czwartej pozycji dojechał Kacper Wróblewski z Jackiem Spentanym tracąc trzy sekundy do Marczyka. Czołową piątkę zamknął Łukasz Byśkiniewicz z Adamem Jędraszkiem.

Drugi przejazd również padł łupem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Na drugie miejsce wskoczył Łukasz Byśkiniewicz z Adamem Jędraszkiem, a trzecią lokatę wywalczył Konrad Biela z Ryszardem Ciupka. Marek Nowak i Adam Grzelka dojechali na czwartej pozycji. Piątą pozycję zajęli Kacper Wróblewski i Jacek Spentany.