Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, SJS MaxiOes

5 SJS MaxiOes6 – 64. zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie opublikowało listę zgłoszeń do finałowej rundy cyklu SJS MaxiOes6. Znalazły się na niej 64. załogi, w tym osiem z klasy Gość.

W Gościach pojadą duety Bobowski/Karcz (Honda Civic Type-R), Janeczek/Borycki (BMW E30 318 IS), Janecki/Kozień (BMW E30 318 IS), Dukat/Kubis (Citroen Saxo), Szymoniak/? (Peugeot 106). Do Nissana Micry wsiądzie znany ze startów w RSMP Łukasz Witas, pilotowany przez Sebastiana Urbańca. Fiaty Seicento przywiozą duety Nosalski/Nosalska oraz Lichorowicz i Kacprzyk.

Dziesięć zgłoszeń w najwyższej klasie 5, wśród nich m.in. trzy Mitsubishi Lancery, dwie Subaru Imprezy. Dwanaście pozycji liczy klasa 4, trzynaście klasa 3. W klasie 2 powalczy dziewiętnaście samochodów, a w klasie 1 – dwa Fiaty 126p.

Zobacz listę zgłoszeń

Gwiazdy na “zerówkach”

Wielki finał cyklu SJS Maxioes6 oznacza wielkie emocje! Oprócz ciekawej próby sportowej i interesujących nagród organizatorzy mają dla Was jeszcze jedną niespodziankę – niezwykłych gości. Trasę sobotniego 5 SJS MaxiOes6 w samochodach „0” oraz „00” pokonają także Gosia Rdest oraz Karol Basz. Mimo że na co dzień nie zajmują się rajdami, mamy nadzieję, że będą bawić się równie dobrze, jaki nasi zawodnicy i dostarczą wszystkim wielu wrażeń.

Gosia Rdest swoja przygodę ze sportem motorowym rozpoczęła od kartingu. Już w 2011 roku wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała także we włoskiej lidzie kartingowej, gdzie również osiągnęła niemały sukces. Pod koniec 2013 roku, jako jedna z 12 najlepszych kobiet kierowców z całego świata, została zaproszona przez Volkswagen Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacje do Pucharu Scirocco R-Cup. Od ubiegłego roku bierze udział w pełnym cyklu pucharu wyścigowego Volkswagen Castrol Cup międzynarodowego cyklu wyścigowego organizowanego przez Volkswagen Racing Polska i Volkswagen Group Polska. Jej celem jest miejsce w pierwszej piątce w klasyfikacji generalnej sezonu. Jest jedyną kobietą wśród zawodników.

Karol Basz to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców kartingowych. Swoją wielka przygodę z gokartami rozpoczął w 1999 roku, mając zaledwie 8 lat. Swoje pierwsze sukcesy zaczął odnosić już w 2003, zdobywając Wicemistrzostwo Polski w kat. K60A (kadeci). Przez kilkanaście lat startował w imprezach coraz wyższej rangi, by wreszcie w 2015 roku zdobyć tytuł Mistrza Świata w kartingu.

Więcej o imprezie

Na krakowskim lotnisku Czyżyny rozegrają się walki, które wyłonią najlepszych w klasach jak i klasyfikacji generalnej. Zawody będą także doskonałą możliwością do treningu przed nadchodzącym Rajdem Barbórka, do którego zachęcają organizatorzy, Koło Środowiskowe Automobiklubu Śląskiego w Krakowie.

Na same zawody przygotowano techniczną, mierzący 1,8km próbę, którą zawodnicy pokonywać będą czterokrotnie. Łącznie da to długość 7,2km przy 19,5km całej imprezy. Do zawodów dopuszczonych zostanie 70 załóg. Formuła imprezy pozwala także dopuścić samochody bez klatek bezpieczeństwa, które jednak w dalszym ciągu są zalecane.

Więcej dokumentów
Do Góry